Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Září 2018

Září

30. září 2018 v 22:52 Články

Září se přehnalo tempem rychlíku a zahltilo nás akcemi. Hned první víkend jsme natáčeli trailer na nové Zdíkovské dobrodružství "Zlatá růže." Jerry byl skvělý, Pitsula byl skvělý, Lanny byl skvělý... Všichni - snad až na koně, který se pohyboval toliko šourem - byli skvělí. Bratr odjel v značně podroušeném stavu na kole. Neví, kam jel, kam dojel, jediné, co si pamatuje, je, že se v jakési vesnici objímá s opilým pánem v montérkách, jenž mu vzápětí nato zavolal taxíka do Benešova. Tam se ho ujali nějací jiní opilci a doprovodili ho na vlak. Bratr dojel i s kolem. Jen jeho ženě volala druhý den taxíkářka, že u ní "váš pan manžel, jak jel z té KISS párty, vytrousil mobil..."

Další víkend nás pohltila rodinná kalba na Trnávce. A opět je v hlavní roli Bratr. V pozdním odpoledni jsem ho vytáhla, ať mě doprovodí k blízkému kostelu, že se podívám, odkdy je v neděli mše. Bohužel, jsme došli jen ke kiosku. Ten byl sice zavřený, ale Bratr přemluvil kioskáře, ať otevře. Když dotyčný slyšel, že jdeme ke kostelu, přesvědčil mne, že jeho podnik navštěvují samí věřící lidé a že každou chvíli někdo z nich přijde. "Zatím si milostivá dá rum... dvojitej..."

A je tu třetí zběsilý zářijový víkend. Jedeme s Lubošem předvádět historická řemesla do obce Holohlavy (u Jaroměře). Já mám na starosti dětskou kušostřelnici, Luboš vyráží mince. 74 mincí vyrazí, aby mu při té sedmdesáté páté a poslední rozbil zákazník ruku. Navzdory tomu se akce zdařila, skvělé počasí, báječní lidé... Zapíchneme to v šest večer a přesouváme se na Docentoviny do Vysokého Mýta. Jíme, pijeme, posloucháme skvělou hudbu. Navzdory pokročilé roční době spíme pod širákem, takže jsme velmi záhy vzhůru. V kiltech se krčíme u ohně a lapáme teplo.

Čtvrtý zářijový víkend jsem šla do práce, takže jsem si trochu odpočala. Ne moc, protože jsem měla potřebu dělat svoji práci opravdu poctivě a zadržela jsem zásilku orchidejí bez fytocertifikátu. Luboš mezitím odjel do Louňovic. A co myslíte? Jednu noc byl sám a hned si přivedl do chaloupky kočku. Resp. kocourka. Takže máme sedm!!! koček. Osmou má náš nájemník. Myslím, že až se bratránek vrátí z dovolené a zjistí, že je v baráku 8 koček (Felis sylvestris f. Catus), zvencne se.

A je tu 25.9. Luboš si oholil vousy... ano, opravdu, ty nádherné vousy Jacquese de Mollay šly do kopru, resp. do koše... a odjel s louňovickým chlapincem do Kodaně a do Malmö. Vrátil se hluboce zklamán, neviděl ani jednoho uprchlíka!!! Bože, před čím nás to ti naši politici vlastně chrání?

A nastává svátek knížete a mučedníka svatého Václava. Jdu na mši a na jahodový koktejl. A pak začnu nezřízeně pít. Tentokrát musí do práce Luboš a já zůstávám s Bolkem na chaloupce. Spolu s Luckou Sedlákovou, její sestrou Bárou, Pitsulou a Jirkou Dobešem (předbořický eko zemědělec) se účastníme hospodského kvízu. Zpočátku jsme totálně na huntě a nebýt Bolka, který zná německá auta a pozná fotku města Pripjať, nemáme ani bod. Jenže pak přijde okruh otázek "Naši trenéři", Pitsula exceluje, ví úplně všechno a nezřízeně se naparuje. Chovat se takhle Zdík, tak ho Ulman zavře na půl roku do temnice. Ale hvězdná hodina má teprve přijít. Neustále s Jirkou vykřikujeme, že chceme téma "Atributy svatých", to sice nepřijde, ale dočkáme se "Českých králů." U pragmatické sankce se sice notně zapotíme, ale nakonec ji vymyslíme. A aby toho nebylo málo, bonus zní "František Josef." Jirka jako velký milovník domu Habsburského pochopitelně perlí a my jsme... VÍTĚZOVÉ! Paradoxně vyhrál monarchista rum Republika, který se nějakým záhadným řízením Božím ocitl v mé kabelce... Nu, vypila jsem ho na paměť mocnářství.

Dnes už mě čekala jen oslava Čolkových narozenin. Díky Bohu a svatému Václavovi je září za námi...