Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Smrt petkám!!!

23. července 2018 v 23:07 |  Články
Dvakrát jsem během dneška narazila na plakát vyzývající lidi k tomu, aby si nosili vlastní síťovky, nekupovali si pivo v petu a jdou-li si pro jídlo přes ulici, nesli si svůj vlastní kastrůlek. Ano, ano, ano... Za kastrůlek nemusíte platit, síťovka se vám neprotrhne a pivo v petu se nedá pít. Ale to přece není problém! Mám bizarní vzpomínku na to, jak jsem před řadou let šla na vycházku do Blaníka. Bylo horko, tak jsem šla v plavkách. Kráčím tak lesní pěšinou a najednou přede mnou petka od limonády. Říkám si: Které prase? a petku jsem sebrala. Jdu dál - pytlík od brambůrků, pak od bonbónů... Zkrátka přede mnou šli nějací mlsalové a co jim upadlo od huby, nechávali ležet. Sesbírala jsem to všechno... a nastala šou... Jen si to představte, teplé letní odpoledne, na parkovišti pod Blaníky spousta lidí a najednou se vynoří dáma poněkud junonického vzezření (které bylo ještě umocněno dvoudílnými plavkami) v obou rukou pytlíky od nezdravých pochutin, pod pažím láhev od sladké limonády... No, musela jsem vypadat jako anonymní žrout (obdoba anonymního alkoholika), který si své pokušení schovává v lesním příšeří.
Dávám tu historku k lepšímu, kdykoliv přijde řeč na nebezpečí petek, igelitek etc... Primárně špatné přece nejsou plastové obaly, špatní jsou ti blbci, kteří je odhazují v lese, nebo je za jízdy vyhazují z okna auta. Mimochodem, kdyby vyhodili vratnou skleněnou láhev, tak s ní toho cyklistu, který jede za nimi, sejmou ještě hůř. Taženi proti igelitkám, které se v poslední době rozběhlo, mi připadá podobně inteligentní jako, kdyby se proti sňatkovým podvodníkům bojovalo zákazem svateb. Tím spíš, že on ten pet a plast opravdu nejsou žádný zázrak, je to taková nouzovka. A opět historka... jela jsem z nějaké porady či co, příšerně pršelo a já byla děsně oháklá. Bolek chodil v té době do školky a já ho jela vyzvednout. Měli jsem v úmyslu jít se odpoledne projít na Starostrašnickou a při té příležitosti nakoupit v místních krámečcích. Jenže počasí tomu vážně nepřálo, tak jsme zajeli do supermarketu. Tašku jsme neměli, takže igelitka. V naší ulici nebylo místo, zaparkovali jsme proto o ulici níž. Vylezeme z auta do trvalého deště a co se nestalo? Igelitka se protrhla a veškerý nákup se vysypal na zem. Dorazila jsem domů zmoklá, pičikající na podpatcích a s promoklým nákupem v náručí. Rodiče vyběhli z bytu v očích otazníky. Co se stalo? Nemluvte na mě... Načež následovala otázka na mého syna: Bolku, vy jste havarovali, že?
Píšu tenhle článek jako jakousi odpověď na otázku: igelitky ano či ne? Ale ano, ano, ano... Proč ne? Pokud nejsem debil a nevyhodím tu igelitku na Růžovém paloučku, proč bych ji nemohla používat? A třeba ji i nosit v kabelce. Plátěná taška je samozřejmě lepší, ale co kdyby se mi chtělo - dejme tomu - zvracet? Nezabíjejí přece zbraně, ale ti, kteří je drží v rukou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama