Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Choustník

23. července 2018 v 16:39 |  Místa
Právě jsme navštívili hrad Choustník. Info o hradu zde: http://www.hrady.cz/index.php?OID=160 Je to nádherná zřícenina skrytá v lese. A co víc! pan Beneš z Choustníka je jednou z postav právě připravovaného románu Zlatá růže, pátého a patrně posledního Zdíkovského dobrodružství. A tak mne napadlo, že bych vás mohla lehce namlsat a Beneše vám trochu představit...

Zdík by rád řekl, že už si na záhrobní pach v kryptě kostela německých rytířů zvykl, ale nebylo tomu tak. Znovu si musel držet cíp pláště před obličejem a znovu se obával, že ani tato návštěva se neobejde bez toho, aby zvracel. Ubohým o kameny a kořeny otlučeným ostatkům zemana z Děravé přibyla společnost v podobě jakési vysušené mrtvoly, vlastně jen kostry potažené vyschlým svalstvem a hnědou kůží, oči chyběly, ústa byla dokořán, zuby vyceněny v příšerném úšklebku. Zdík víc nevydržel a dal se na chvatný ústup.

Nahoře v chrámové lodi narazil na člověka, kterého by tu pranic nečekal. S rukama zaklesnutýma za opasek tu postával a okukoval kostelní výzdobu Beneš z Choustníka. "Bůh s tebou, johanito," pozdravil Zdislava. "Nějak se nám v poslední době vyhýbáš…"

"Odpusť," vydechl Zdík a vyběhl ven. Myslel si, že bude dávit, ale nakonec jenom stačilo nadechnout se párkrát čerstvého vzduchu.

"Ještě jednou se omlouvám, pane Beneši," řekl, když se vrátil do chrámové lodi.

Beneš si mezitím sedl na jednu z kamenných lavic, které lemovaly kostelní stěny. "Vypadáš nějak pobledle," prohodil k Zdíkovi.

"Byl jsem dole v kryptě," vysvětloval Zdislav.

"Prošel jsem kolem," přikývl Beneš, "smrad, který odtud vzlíná, úplně postačil, abych to víckrát nedělal."

"Je tam uloženo tělo zemana z Děravé a teď nově i ten další nebožtík."

"Setsakramentská záležitost," pronesl Beneš a nikterak se netrápil tím, že výrazivo, které používá, se do domu Božího příliš nehodí. "Přijel jsem na námluvy," pokračoval a kroutil při tom hlavou, "a zatím to vypadá jen na samé pohřby. No," dodal a vymrštil se na nohy, "půjdu…"

"Kam?" nedala zvědavost Zdíkovi.

"Tak," řekl Beneš a ukázal ke dveřím kostela. V posledních slunečních paprscích odcházejícího dne tam postávala pihovatá služebná zemanky z Děravé.

"Za tím děvčetem?" nechápal Zdík.

"Proč bych sem jinak chodil?" podivil se Beneš. "Myslíš, že jsem se chtěl pomodlit k panence Marii? Tedy," opravoval se vzápětí, přece jenom poslední slova už asi přišla příliš bezbožná i jemu, "já jsem bohabojný člověk, modlím se často, ale proto přece," dovozoval, "nemusím chodit sem, že?"

"Myslel jsem, že miluješ paní Notburgu," připomněl mu Zdislav.

"Jistě, že ji miluji," ubezpečil ho Beneš, "proto ale," pokračoval, "nemusím spát sám. To," dodal ještě se škodolibým úsměvem, "rád přenechám vám ctihodným rytířům víry." S tím se otočil a hlučně odkráčel ze svatostánku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama