Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

HASTRMAN

18. června 2018 v 21:46 |  Události
Připravena množstvím negativních recenzí na nejhorší vypravila jsem se o víkendu na film Hastrman. Možná bych na něj vůbec nešla nazaskvět se mezi recenzemi zápornými sem tam i nějaká kladná, jedna od mé kolegyně. Ta mě posléze přesvědčila, abych Hastrmana přece jen prubla. Přtom musím přiznat, že jsem se na film původně velmi těšila. Četla jsem knihu a - jako skoro všechno od Miloše Urbana - ji pokládám za skvost soudobé české literatury. Jenže recenze byly tak záporné, až jsem si říkala: tak, to asi ne...
Nu, a co jsem viděla? Dle mého názoru velmi pěkný romantický film se skvělým hereckým obsazením a nádhernými záběry na krajinu a přírodu. Samozřejmě Urban to není. Tvůrci filmu si z jeho knihy vybrali jednu z mnoha rovin a tu upravili tak, aby dávala sama o sobě smysl. Vznikla tím pádem jakási Panna a netvor, nebo spíš (pozor!!! spoiler!!!) panenská mrcha a zatraceně pohledný netvor Mrkající s opravdu třeskutě špatným koncem S vyplazeným jazykem. Pár scén bylo, pravda, trochu přehraných, ale nahradily to jiné, třeba (opět spoiler) ta se stojící smrtkou.
Závěr? Minimálně pět hvězdiček s šesti si Hastrman zaslouží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gianna Gianna | 11. července 2018 v 15:24 | Reagovat

Já jsem to neviděla, ale Janě se film líbil a poměrně podrobně mi ho vylíčila... :-)

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | 12. července 2018 v 10:04 | Reagovat

Mně se také líbil a moc. A vůbec všem lidem/ženám, které osobně znám a které ho viděly. Nechápu, proč měl tolik špatných recenzí (asi Kalousek...).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama