Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Únor 2018

Pokračování počátku

24. února 2018 v 9:24 Články
16. ledna jsem napsala článek Počátek roku, v němž si pochvaluji, jak se mi pro letošek daří. Opět musím začít slovy "nerada bych to zakřikla...", ale daří se mi i nadále. Zabitý před klášterem už je na světě a zdá se, že se líbí. Aspoň první recenzce, pravda, zatím většinou pouze slovní a ze strany mých přátel, to potvrzují. I když jedna už vyšla i na databázi knih a ani ta není negativní. Ještě větší ovace než kniha sklízí její trailer, který natočil Jerry Fišar a který, jak mi bylo potrzeno několika profesionály, silně překračuje dílo amatéra.
Nejen na poli uměleckém, ale i na tom společenském se mi daří. Jindy jsem touhle dobou bývala už zcela zpruzena zimou a tmou a téměř neopouštěla domov (leda to práce Nerozhodný) a letos jdu z akce na akci. Vymetla jsem něco plesů, byla KMOTROU!!! novému románu Jana Bauera O život princezny a 1.3. mě čeká čtení ze Zabitého ve 2 deci! Číst se tentokrát uvolili herci Petra Zídková a Martin Holec a já doufám, co doufám? jsem si téměř jista, že nás čeká silný zážitek. Pokud byste měli zájem, dorazte. Vinotéka 2deci U Hráze 455/23, Praha 10 od 19.00 hod.
Krom toho jsem navštívila zajímavý skalní útvar s bizarním názvem Ďáblova Prdel (nevěříte? zagooglete a zjistíte, že si nevymýšlím), dnes ráno se na i-netu dočetla, že Ester Ledecká má druhé zlato (joooo!!!) a co je, tedy aspoň pro mě Usmívající se, nejdůležitější - Zdík na Matoušovi vyjel a to tak rázně, že už mám 85 stran. Samozřejmě, jako vždy si nejsem úplně jista jejich kvalitou a je možné, že je ještě silně proseju... I tak ale dělám sama sobě radost Mrkající.