Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Počátek roku

16. ledna 2018 v 9:40 |  Články
Snad to nezakřinu, když si počátek letošního roku pochválím. Zatím se mi téměř všechno daří. Po dlouhé době jsem se viděla a slyšela s řadou starých známých, o kterých jsem si tak nějak myslela, že zmizeli v propadlišti času. A ejhle! oni jsou zpátky, stále stejně milí a sympatičtí a je radost s nimi po dlouhé době pokecat. Nejen přátelé se vynořují, po půl roce se vrátila i kočička Black. Zmizela počátkem letních prázdnin v Louňovicích a my ji dávno oplakali. A najednou sedí živá a zdravá, dobře živená a s krásnou srstí, před chaloupkou a mňouká, jako by chtěla říci: No, kde jste?
Vedle společenských akcí mám za sebou taky první tvůrčí počin - o víkendu jsme s Jerry Fišarem, jeho asistentkou Irenou a partičkou mých obětavých přátel z Louňovic, Prahy a Bezejova natáčeli trailer k dalšímu Zdíkovu dobrodružství. Ano, to je ten tolikrát avizovaný Zabitý před klášterem, v němž můj nebohý hrdina upadne mimojiné do osidel lásky, taky upadne do Vltavy a tak vůbec... Až na malou patálii s bratrem Ulmanem, který se opil a ztratil, proběhlo všechno dobře. Vedle herců si zahrály i úžasné bezejovské interiéry a já už se nemůžu dočkat výsledného díla. Jak znám Jerryho, nepochobuji o tom, že to bude pecka, z níž bude temný středověk doslova sálat.
A ještě jednou Zdík. O tom, že se chystám napsat ještě jednu knihu, jíž bude hrdinou, jsem vás už informovala. Mám k ní i řadu nápadů, zatím to ale byly jen takové úlomky, které příliš nedržely pohromadě. Leč zdá se, že se konečně začínají spojovat v ucelený příběh. Tak mi držte palce, ať to klapne a Zdík na Matoušovi ještě jednou vyjede.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 16. ledna 2018 v 9:42 | Reagovat

Jen pro pořádek musím upřesnit, že se opil a ztratil Ulmanův představitel. Přísný a disciplnovaný bratr Ulman, tak jak ho uvádím ve svých románech, by se jistě neopíjel a už vůbec neztrácel :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama