Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Žena s drakem

20. prosince 2017 v 19:25 |  Knihy
Knížka třinácti povídek s tématikou sci-fi, fantasy a horor. Je součástí cyklu "Lehké fantazijno", do nějž patří ještě "Žena se lvem" - vyšla loni před Vánoci, "Źena se sovou" - spatřila světlo světa v polovině letošního roku a "Žena s labutí", která by - dají-li různí bohové a bohyně (ty hlavně) - měla být představena na Světě knihy 2018. A teď v čem je jedinečnost "Lehkého fantazijna"? Přece v tom, že se jedná o povídkové knihy, do nichž přispěly výlučně ženy - české a slovenské autorky především z žánru SF, ovšem sem tam i někdo zvenčí, tedy především a hlavně JÁ. No, dobře, dobře... v "Ženě se sovou" měla povídku Ludmila Vaňková (já to beru, že jsem druhá).
Přečetla jsem všechny tři vydané "Ženy" a narazila na spoustu skvělých povídek, ale i na takové, které mě jaksi... nezaujaly. Neříkám, že jsou špatné, spíš to není můj šálek čaje. V "Ženě s drakem" se mi ovšem až na dvě líbily všechny povídky, četla jsem ji se zatajeným dechem a říkala si: jo, jo... jo! Takže máte-li rádi SF, sáhněte po Ženě s drakem", minimálně deset povídek je tam skvělých (dvě průměrné a ta třináctá je moje, tu si nedovolím soudit). A rozhodně se nebojte, že to bude díky ženám autorkám nějaká romantika... kdepak tady teče krev. A když neteče, je to možná ještě horší...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama