Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Knihy, články a tak vůbec

4. prosince 2017 v 18:05
Před týdnem jsem byla na křtu stosedmdesátédruhé knihy Jana Bauera!!! Také jsem slyšela, jak si Honza Bauer stěžuje, že je to nějaké špatné, že letos napsal pouze 8 knih!!! Nuže, milý Jeníku (i vy drazí čtenáři), já napsala pouze 8 knih (bez toho letos Nerozhodný). Při tom se v poslední době opravdu snažím - mám články v Benešovském deníku https://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/certi-zahajili-advent-pod-blanikem-20171204.html, v Enigmě plus https://enigmaplus.cz/k-cemu-slouzily-tajemne-hranicni-kameny/, v rámci projektu Lehké fantazijno mi v jeho třetí knize nazvané Žena s drakem http://efortna.cz/zena-s-drakem-zahajujeme-predplatitelskou-kampan/ vychází povídka Noční můra kněžny Bohunky. Nu, a na konec ledna příštího roku se chystá další díl Zdíkových dobrodružství Zabitý před klášterem. Prohlédnout obálku a přečíst anotaci si můžete zde: https://www.databazeknih.cz/knihy/zabity-pred-klasterem-362014.
A tady malá ukázka... venku je svinská kosa, není důvod, proč by mělo být teplo Zdíkovi Mrkající

Zdíkovi bylo jasné, že proti sobě nemá nějaké krysy ze stok, jež si chtějí zamordováním a oloupením pocestného vylepšit svůj bídný život. Tohle byli schopní bijci. Troufali si na rytíře a rozhodně nebyli bez šancí. Nejlépe udělá, využije-li toho, že jsou na chvíli dezorientovaní a pokusí se jim zmizet.

S tím zahodil zbytky lampy, přeskočil jakousi drolící se zídku, jež oddělovala břeh od řeky, a rozběhl se směrem k Vltavě. Jinam nemohl, neznal to tady a ve tmě téměř nic neviděl. Prchat podél řeky, nebo zariskovat a vběhnout na její zamrzlý povrch? Včera by neváhal, ale dnes mrazy povolily, led začal tát. Zkusí to?

Halda odpadků, jež se před ním znenadání vztyčila, jej přesvědčila. Zariskoval a vkročil na led. Zdálo se, že drží. Zdík se otočil. Lumpy neviděl, ale to neznamenalo, že je setřásl. Raději na nic čekat.

Po ledě se příliš spěchat nedalo. Příšerně klouzal. Navíc začal po pár sázích praskat. Zdík skákal ze kry na kru a modlil se při tom ke všem svatým. Pak mu to ujelo a on se natáhl, jak široký, tak dlouhý. Naštěstí byl právě v místě, kde byla ledová krusta pevná. Šátral po meči, pak ho nahmatal a schoval do pochvy. Teď má proti sobě nepřítele, s nímž mečem nic nesvede.

Postavil se na nohy a opatrně pokračoval dál. Už to měl blíž k levému břehu, když mu nohy znovu ujely. Tentokrát ale spadl do vody. Naštěstí se neprobořil úplně. Voda byla vylitá na ledě, který plaval pod ní. Zdík zůstal ležet na kře v příšerně ledové vodě a tápavě se plazil pryč. Trvalo to snad věčnost, ale nakonec se dohrabal ke břehu. Byl kluzký, plný zmrzlého bláta. Přesto ho Zdislav měl chuť líbat. Úplně vyčerpaný na něm zůstal ležet a třásl se zimou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama