Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Proč to dělat jednoduše...?

12. června 2017 v 14:52 |  Články
Nebesa mají zřejmě pocit, že je můj život příliš jednoduchý, a tak mi kladou drobné překážky. Právě proběhnuvší víkend toho budiž příkladem.
Je pátek odpoledne, já se přiženu domů, převleču z šatiček a lodiček do orvaných kraťasů, když tu... telefonuje kamarádka Lucka Sedláková, ať s ní jdu večer na noc kostelů do Načeradce. Říkám si: Lucka bude jistě prudce elegantní, v tom, co mám na sobě jí tam budu leda pro ostudu. Převleču se proto zpět do šatů a lodiček. Následuje hektický odjezd na chalupu (kolony útočí!), ale kolem sedmé jsme konečně v Louňovicích, vyklopím chlapy, kočky a zásoby z auta a řítím se do Načeradce.
Načeradecký kostel je fantastický - postaven byl už v první polovině 12. století, Vítkovci z oné větve, z níž posléze pocházel Záviš. Po své smrti v něm byl vystavován opat Gotšalk, zakladatel Louňovic*. Kostel byl posléze gotizován a v druhé polovině 14. stol. k němu byl pány ze Šelmberka přistavěn kostel druhý!!! Vzniklo tak pozoruhodné dvojkostelí. Zkrátka bomba! Program už tak svělý nebyl, avizovaná módní přehlídka byla... nu, v lepší případě k smíchu... S vyplazeným jazykem I tak jsem si ale užila. A protože já musím prolézt úplně všechno, nedalo mi to a vystoupala jsem na věž... tedy, vystoupala, pustila jsem se do lezení po dosti vratkých a hlavně strmých schodech, plných prachu a holubího trusu. Načež mi někde v polovině došlo, že v lodičkách a s kabelkou přes rameno je to hodně hloupý nápad a že bych možná měla slézt dolů... A to byl kámen úrazu! Když jsem se podívala dolů, došlo mi, že tohle FAKT NE! Lezla jsem proto dál nahoru, což ovšem můj problém neřešilo, spíš naopak Mrkající Nu, jsem živá a zdravá, z věže jsem se nezřítila a i můj elegantní outfit to nakonec více méně přežil.
Takový výkon chce zapít a co by bylo lepší chrupnout s Luckou Sedlákovou, než Sedlákovo víno? Dostala jsem ho k narozkám před měsícem a spolu s řadou dalších lahví odvezla do Louňovic. Sháním se po něm a... ajta! Ve čtvrtek byl na chaloupce Bratr a co musel vypít? Ne, nedal si rum, ani vodku, ani koňak, ani Bzeneckou lipku, padlo Sedlákovo víno. Ještě měl tu drzost a napsal mi, že bylo výtečné a že mi tam za ně nechal mlíko!
Ne, nebojte se, na mlíko nedošlo. Šly jsem s Luckou a s našimi drahými polovičkami do hospody. Ráno sladce spinkám, když tu telefon. Volá mi moje tchýně, aby mi popřála k narozeninám (které jsem měla před měsícem). Když jsem ji uvedla na pravou míru, ještě mi vyndala, co jsem jí to namluvila za nesmysl.
Další šou přichází v podvečer. Mišák Klement nechal ve 2 deci lístky na výstavu aut Legendy pro mě a pro Bolka. Bohužel, 2 deci jsou zavřené, Danovi bylo zle a odjel k rodině. Nastává složité shánění a domlouvání - volám Danovi, Dan volá Gizele, Gizela je na noční, lístky mi vydá ráno po sedmé, až půjde se psem. Zatímco tohle domlouvám, sedí proti mě Mišák u Žirafy...
Pak už k žádným karamoblům nedošlo. Legendy byly skvělé a 2 deci v neděli opět otevřely. Závěr víkendu si tak zřejmě umíte představit. Ještě štěstí, že mi dnes po ránu nevolala tchýně Nevinný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzana-koubkova zuzana-koubkova | E-mail | Web | 12. června 2017 v 14:53 | Reagovat

* Pro znalce J.O.P. studia a jeho filmů: opat Gotšalk byl ten opat... Ku..va! jak se to jmenuju?

2 fispa fispa | E-mail | Web | 12. června 2017 v 15:30 | Reagovat

Ty to fakt nemáš jednoduchý v životě... :D ;-)

3 Simona Simona | Web | 13. června 2017 v 17:37 | Reagovat

No, takový dobrý koňáček by taky nebyl od věci, když bylo vínko zlikvidováno....

4 zuzana-koubkova zuzana-koubkova | E-mail | Web | 13. června 2017 v 21:50 | Reagovat

S opravdu dobrými koňaky/rumy/wizoury je trochu problém, ono se nedá tak nějak úplně kalit. Naneštěstí, když přijede žíznivý Pražák na chalupu, chce právě jen to a jediné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama