Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Nad (dopisy) recenzemi čtenářů

1. května 2017 v 14:27 |  Články
Jak píšu už v článku "Kritika", ne vždy jsou reakce na má díla pochvalné. Asi nejhoršího odsouzení se mi dostalo za román Kníže Václav, když mě recenzent nejen označil za vyučenou bylinářku (zřejmě absolventku středního odborného učiliště bylinářského a kořenářského), ale také napsal, že s trochou fantazie a wikipedií by takovou knihu napsal taky. Nu, zřejmě nemá přístup k wiki...
I bratr Zdík už se dočkal nějakých ne právě pěkných recenzí.
Takže... co čtenářům na Zdíkovi vadí...
Především, že chvílemi píšu Zdík a chvílemi Zdislav a oni mají pocit, že se jedná o dva různé chlapy... pardon, nejedná.
Za druhé to, co už zmiňoval můj drachý choť, totiž, že Zdík nijak zvlášť nepátrá, že prostě jen tak chodí a čumí a posléze se nějak dozví, kdo je pachatelem. Já bych ráda, aby pátral nějak konvečněji, ale když odstřelím moderní vyšetřovací metody, tak mi nic jiného než chození, pozorování a rozprávění s lidmi nezbývá.
Že nepíšu jako Vlastimil Vondruška a Jan Bauer...
Že líčím Alžbětu Rejčku a Jindřicha z Lipé jinak, než jak si je představovali... Nu, sáhněte si do svědomí, milé čtenářky (předpokládám, že tohle vadí především dámam) a přiznejte si, že ta představa není vaše, nýbrž Ludmily Vaňkové. A ano, tuhle dámu velmi obdivuji a hluboce se jí kořím (ostatně výše zmíněnému Janu Bauerovi také), ale na některé středověké události mám zkrátka jiný názor.*
Že mám v příbězích historické chyby. Tak za to se opravdu velice omlouvám (to víte vyučená bylinářka) a pokusím se tomu v budoucnu věnovat větší pozornost. Jinak přiznávám, že moje první romány četl historik a na chyby mě upozornil. U Zdíka, který je míněn opravdu jen jako lehké čtení do vlaku, jsem se na to rozhodla rezignovat a - ejhle! - podcenila jsem historické znalosti čtenářů. Mea culpa, mea culpa... sypu si popel na hlavu!
Na žádné další výhrady už jsem v recenzích nenarazila. Jen jedna dáma (které se ale kniha jinak velice líbila Nevinný) kladla dotaz, zda je Zdíkův kůň bílý. Prosím vás není. Zdislav má koně dva - Matouše a Marka a oba jsou hnědí Mrkající

*K té Rejčce a Jindřichovi... bylo mi řečeno, a posléze mnohokrát zopakováno, že do románu patří milostná zápletka. Poctivě se ji snažím nacpat do každé knihy. Někdy mi tam ale opravdu dost nepřesvědčivě trčí. A to bude zřejmě i případ Znesvěceného hrobu a povídání o Alžbětě Rejčce a Jindřichovi z Lipé. ALE... v nejnovějším Zdíkově dobrodružství (které právě píši) mi milostná zápletka vykrystalizovala sama od sebe a je pevnou součástí příběhu, která ho dokonce posouvá dál. Takže se máte na co těšit.. Těší se i Pitsula. A to na natáčení dalšího traileru. V tom předchozím si užil hlavně klečení na tvrdém klekátku, teď jej čeká lovestory Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Záviš z Bezáče Záviš z Bezáče | 2. května 2017 v 10:59 | Reagovat

Docela dobrý, není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem. Teď by měl přijít vyplazovací smajlík, ale tys na ně v podst. taky jazyk...  Samo, navíc ať teda opravdu napíše lepší. Koukám, že Ti MA nedá spát :-)  Jí zase Loukotková. Jestli se ti povede dále jak dosud,(a ona se dožije) možná Ty nedáš spát jí. :-)  ZZB

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 3. května 2017 v 7:19 | Reagovat

Toho se nedožije ani MA (Ludmila Vaňková), ani kdokoliv jiný :-), ale díky za ocenění.
Jinak jsem narazila na další recenze a opravdu co člověk, to názor. Takže se budu dále držet svého stylu, jen těm chybám se pokusím vyhnout.

3 Milan Milan | E-mail | 19. května 2017 v 15:30 | Reagovat

Milá Kunko,
po čase drahném jsem zavítal a s úžasem hledím na další historické romány z Tvého pera... Jen nevím, v kterém románu se můj oblíbenec Jindřich vyskytuje - Záhada...1318, Ztracený temlářský... 1317, ale to nepředpokládám..., spíš v  tom prvním... Můžeš mi to prosím potvrdit? A prosba - svého času jsi psala, že jsem podobný jednomu čarodějovi - můžeš mi písnout jméno - když ne na mail, tak tady, zase zavítám... Pa a kásné jarní dny s manželem. Závi. P.S. Tvá mail adresa se ztratila při změně typografie nového mailu..

4 Milan Milan | E-mail | 19. května 2017 v 15:30 | Reagovat

Milá Kunko,
po čase drahném jsem zavítal a s úžasem hledím na další historické romány z Tvého pera... Jen nevím, v kterém románu se můj oblíbenec Jindřich vyskytuje - Záhada...1318, Ztracený temlářský... 1317, ale to nepředpokládám..., spíš v  tom prvním... Můžeš mi to prosím potvrdit? A prosba - svého času jsi psala, že jsem podobný jednomu čarodějovi - můžeš mi písnout jméno - když ne na mail, tak tady, zase zavítám... Pa a kásné jarní dny s manželem. Závi. P.S. Tvá mail adresa se ztratila při změně typografie nového mailu..

5 zuzana-koubkova zuzana-koubkova | E-mail | Web | 19. května 2017 v 18:45 | Reagovat

Zdráv buď, Milane! Jindřich z Lipé se vyskytuje v Znesvěceném hrobě. Tedy v knize toho jména. Jinak doufám, že jeho hrob na Starém Brně je neporušený :-) S Rejčkou by ses mohl potkat i ve Ztraceném templářském pokladu. A v Záhadě zlatodolu se zase objeví Petr z Rožmberka a Vilém Zajíc z Valdeka. Jinak jsou to ale rádoby historické krimi, takže spíš lehčí (hodně lehčí) žánr :-)

6 zuzana-koubkova zuzana-koubkova | E-mail | Web | 19. května 2017 v 18:47 | Reagovat

Jinak jediný čaroděj, jemuž ses podobal a který mne napadá, byl Záviš z Falkenštejna :-)
Mail mám pořád stejný zuzana.koubkova@seznam.cz

7 Milan Milan | E-mail | 22. května 2017 v 14:39 | Reagovat

Zdráva bud má nejoblíbenější spisovatelko..., díky za info - jen mě mrzí, že se Jindřich, Petr I. a Valdek nevyskytují pospolu v jednom románu, když jsou ze stejné doby... Ten čaroděj nebyl Záviš, kdysi jsi mi posílala jeho fotku, byl takový tmavý, uhrančivý.. zapátrej prosím v paměti, ano? Tvůj mail zmizel z Kontaktů, ale našel jsem si ho ve staré poště, tak jsem Ti i napsal.. Měj se moc hezky a zapátrej...

8 zuzana-koubkova zuzana-koubkova | E-mail | Web | 24. května 2017 v 17:19 | Reagovat

Ahoj Milane! Mail kdovíproč nepřišel. Co se týká čaroděje, mrkni na článek "Pokud jste četli" z 9.10. 2014, jestli to není tenhle?

9 Milan Milan | 30. května 2017 v 13:06 | Reagovat

Ahoj Zuzko, mooooc děkuji za tip, je to ON - dokonce i s Tebou... Já celá léta psával na jinou mail adresu, tak jsem to dnes napravil, měl by Ti dojít... A podobu posuď sama, je tam fotka... Jsem moc rád, že jsi a že stále tvoříš!!Milan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama