Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Březen 2017

Zdíkova dobrodružství - trailer

29. března 2017 v 17:22 Knihy
Je to pár let, co jsem si na stránkách tohoto blogu stěžovala, že - ač by to čtenáři chtěli - nejsem schopna napsat pokračování žádného ze svých děl. Nu, kolo dějin se trochu pootočilo a je tu bratr Zdislav, johanita, který už se dočkal třech dobrodružství a nyní prožívá čtvrté. Zatím tedy pouze v mé fantasii, ale dá Bůh a bude z toho čtvrtá kniha.
Krom toho získal Zdislav i filmovou tvář a to díky traileru a Jerrymu Fišarovi, který je učiněným mágem, jak na poli kameramanském, tak střihačském a vůbec ve všem, co se filmu a filmování týká. Pokud nevěříte, podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=p88-hUSWByo
Podívejte se samozřejmě, i pokud věříte Usmívající se Myslím, že trailer se opravdu povedl.
A ještě díky všem, kteří se na něm podíleli...
Jerry!!! Super, skvělé... nevím, jak víc chválit
Pitsula! věř, nebo ne, ale chvílemi jsem ti opravdu věřila, že tím Zdíkem jsi
Krásné dámy Jarka a Lucka... byly jste fakt krásné
Bolek... dřevník, pardon dveřník jako vymalovaný
Domča... ctihodný mnich
Woody!!! ukázkový ničema
Bratr! zbyla na něj sice pouze "role" mrtvoly, ale zhostil se jí na jedničku
Janě a Lannymu děkujeme za zapůjčení úžasných protor a nejen za ně Mrkající a Toníkovi za pláště

Vstávat, aby člověk hromadil peníze, a pak ponocovat, aby je utratil.

19. března 2017 v 9:40 Knihy
Ne, nehodlám vám tentokrát kázat, abyste se zamysleli nad svým životem vezdejší, přestali vyznávat čistě materiální hodnoty a hleděli si ducha (a chovali kočky Mrkající). Tuto povinnost ráda přenechám poustevníku Kubešovi, který je jednou z postav mé NOVÉ KNIHY!!, právě vyšlého románu Záhada zlatodolu. Román patří do série knih o bratru Zdislavovi, někdejším templáři,nyní johanitovi, jinak mém středověkém "vyšetřovateli." Žánr historické krimi je teď velmi populární, a tak si v něm hledím přihřát svou polívčičku i já. Zatím se mi ale daří spíše příběhy o zločinu, než skutečné detektivky. Takže stejně jako v předchozích Zdíkových dobrodružstvích nečekejte půlkruh podezřelých, v jehož středu stojí Zdislav a jednoho po druhém vylučuje, aby nakonec ukázal na vraha. Spíš se připravte na spoustu krve, šermu, pádící koňská kopyta, vytlučené hospody... a tak vůbec.
Děj knížky se z větší části odehrává v místech, kde to velmi dobře znám, totiž na Podblanicku. Onen záhadou opředený zlatodůl je totiž Roudný. A tak Zdíka (a pochopitelně taky Güntera a Hermana) zavedou jejich kroky do Louňovic, Kamberka, Mladé Vožice, Libouně. A v neposlední řadě také na Blaník, kde se důmyslný johanita setká s oním výše avizovaným poustevníkem Usmívající se