Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Září 2016

Sbohem, pivní stany!

21. září 2016 v 17:22 Místa
Čas letí jako šílený a kdo chvíli stál, stojí opodál. Pročež jsem se rozhodla nestát, nýbrž jít s dobou a natočit selfie video, umístit ho na youtube a odkaz dát sem na blog, můj syn tvrdí, že se podobné počiny nazývají vlog. Než na něj kouknete (tedy pokud na něj kouknete Mrkající), asi by stálo za to objasnit vám pár podrobností. Nedaleko metra Strašnická se rozkládá velmi pěkný volnočasový areál Gutovka (psala jsem o něm v roce 2013 a můžete si jej najít v rubrice místa), je zde lezecká stěna, skatepark, lanové centrum, vodní svět, minigolfové hřiště a a řada dalších zajímavostí. Kousek od Gutovky je také dopravní hřiště pro děti a už avizované!!! pivní stany. Stojí tu už bůhvíkolikátý rok a jsou takovou roztomilou sezónní záležitostí. Otevírají na jaře a zavírají na podzim, přibližně touhle dobou. Tentokrát ale, zdá se, zavřou navždy. A proč? Nu, o tom je právě to moje video. Kouzlo pivních stanů totiž až donedávna spočívalo v tom, že široko daleko nebyly žádné obytné domy, takže se tu mohlo vesele pařit třeba do dvou v noci a nikomu to nevadilo.
A teď už video... Jen snad ještě malá poznámečka, inspirovala jsem se jinými youtubery a jsem třeskutě vulgární, tak na to buďte připravení S vyplazeným jazykem

ZUZANINY RADY

9. září 2016 v 11:00 Články
Jste znechuceni konzumním způsobem života? Snadná pomoc - odstěhujte se do temného lesa a živte se kosmickou energií. Co? Kosmická energie vám nechutná zdaleka tolik jako vychlazený lahváč z toho odporného chrámu konzumu, tj. supermarketu odvedle? V tom případě si pořiďte kočku. Když ji budete sledovat (a pít přitom lahváče), lehce zapomenete na marast, v kterém žijete.
Stýská se vám po starých časech, kdy všichni měli práci, lékařská péče byla bezplatná, v televizi dávali samé kvalitní programy (třeba Husákův projev) a kdo zrovna neseděl za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, ten mohl krásně relaxovat ve frontě na banány? Odstěhujte se do Číny, Vietnamu, nebo rovnou Severní Koreje. Nechce se vám mezi ty žluté huby? Nevadí. Pořiďte si kočku! Kočky jsou za všech režimů stejné. Když ji budete hladit po kožíšku a zavřete k tomu oči, snadno se vám může stát, že krom jejího předení zaslechnete i Kupředu levá!
Děsí vás vlny migrantů valících se do Evropy? Máte strach, že někdo z nich znásilní vaši ženu, dceru, matku? Neváhejte a rozbijte každému čmoudovi, kterého potkáte hubu. Že žádné nepotkáváte? Aha, oni tu nejsou. Ale to přece nic neznamená, vyjeďte do Německa a tlučte je tam. Nechce se vám trmácet tak daleko? V tom případě si pořiďte kočku! Kočka je sebevědomý a svobodný tvor zrovna jako vy. Jo, taky je tak líná. A pokud máte strach ze sexuálního násilí, můžete ji dát vykastrovat.
Užíráte se svou bezmocí, faktem, že jste jen figurkou ve hře mocných, zneužívaný ilumináty, svobodnými zednáři a žido-bolševickými spiklenci, kteří vás ovládají prostřednictvím chemtrails? Choďte v plynové masce! Starý dobrý filtr na chobotu otravné látky odstraní a vy přestanete být ovcí. Další variantou je pořídit si kočku. Magnetismus kočičí srsti je už odpradávna zaručeným prostředkem pro zachování si vlastního rozumu. Proč myslíte, že byla kočka po tolik staletí považována za ďáblovo zvíře? Ha, už tehdy se mocní báli jejího účinku na ty, jež chtěli ovládat.
Jste osamělí a marně toužíte po tom/té pravém/pravé? Postavte se oběma nohama na zem a přestaňte hledat sportovce intelektuála nebo modelku hospodyni. Na vás tu zkrátka čeká ten pupkatý strejda/prdelatá dáma u vedlejšího stolu, jasné? Anebo si pořiďte kočku. Sice si s ní nezasouložíte, ale nějakou tu lásku vám dá.
Jste vyčerpaní, přepracovaní a ve stresu? Dejte výpověď a dělejte hovno. Že by vám brzy došly peníze a vy byste neměli na značkovou obuv a večeře v luxusních restauracích? Pak si pořiďte kočku. Až jí budete otevírat konzervy a vynášet po ní kaďák, dojde vám, že jste až dosud opravdovou únavu neznali.
Máte nějaké jiné problémy? Nedostatek peněz? Kočka vám žádné nepřinese, ale aspoň se s ní poňuchňáte. Špatné zdraví? Kočka vás nevyléčí, ale poňuchňáte se s ní. Nevycházíte s lidmi? Kočka s nimi taky nevychází, a přesto si ji zamilujete. Trpíte nějakou závislostí? Kočka je tak nezávislé zvíře, že se o ni dokáže starat i alkoholik, anorektička nebo gambler. Trápí vás neshody v partnerství, rodinném životě? Pořiďte si kočku. V tomhle případě nějakou větší, aby ty hajzlíky sežrala.
Jste naprosto spokojení a vůbec nic vám nechybí? Ale chybí… KOČKA!