Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

JSEM SLUNÍČKÁŘ?

2. března 2016 v 18:22 |  Články
Obávám se, že ano. Aspoň včera jsem se tak projevila, když jsem strašně seřvala jednoho pána, že je odporný rasista. Tedy, on ten pán asi opravdu rasista je. Navíc je to takový ten hlučný samolibý týpek, který ví všechno nejlíp. Takže mě pranic nemrzí, že jsem na něj byla sprostá, a bude-li se mi teď obloukem vyhýbat, budu jedině ráda.
Udivil mě jen důvod, proč jsem na něj ječela. Stává se ze mě snad sluníčkář? Budu za chvíli někde stát s transparentem "Migranti, vítejte"? Asi budu. Slunce na mě bude pražit, vítr dout, déšť padat, lidi si na mne budou ukazovat, smát se mi, někdo mi možná rozbije hubu. Jediný, kdo moji snahu neohodnotí, budou migranti, protože tu žádní nejsou. Pravda, lidi o nich mluví, obávají se jich, vyzbrojují se proti nim, ale živého migranta jsem dosud neviděla. Vídám je jen v médiích a na i-netu. Ale tam vídám i avatary, hobity a Spidermana. Lidi, nebojíte se Spideyho? Nemáte pocit, že se na nás chystá invaze avatarů? Dámy, nemáte strach, že vás znásilní Bilbo Pytlík?
Teď si samozřejmě dělám legraci. Dovedu rozlišovat realitu, byť značně nafouknutou a novinářsky upravenou, od fikce. Nepodceňuju migrantskou krizi, která Evropu zasáhla. Na druhou stranu nevidím důvod, proč se s ní tak strašlivě stresovat.
Jistě, mám svůj vlastní soukromý důvod ke stresu - nemocného tátu. Blbě nemocného. Chtěla bych pro něj něco udělat, něco opravdového. Jenže jediné, co mohu dělat, je vařit mu polívku, vozit ho po doktorech, převlíkat postel a držet ho za ruku, což mě - kajícně doznávám - mnohdy dost štve. A pak mě štve, že mě to štve... a tak jsem naštvaná a zoufalá. A v zoufalství dělám divné věci, třeba nadávám rasistům Mrkající
Dnes jsem šla okolo knihukupectví, nedalo mi to a zašla jsem dovnitř. Pochopitelně chtěla jsem okouknout, zda mají moje knihy. Měli! V čestném sousedství románů Otomara Dvořáka, Jana Bauera, Vlastimila Vodnrušky a dalších velikánů historické literatury. Když jsem uspokojila svoji ješitnost, bloumám jen tak po obchodě a zrak mi padne na knihu keltských horoskopů. Nahlédla jsem do ní a co myslíte? Bylo to tam! Jsem sluneční bojovník!!! Zkrátka sluníčkář, ověřeno moudrostí starých Keltů Usmívající se
Mimochodem, víte, co takového slunečního bojovníka nejvíc popouzí? Když nemůže do přírody. Nebyla jsem tam od chvíle, co otáta onemocněl. Tedy od konce října. Takže bacha na mě!
Jo, a prosím vás, kdybyste chtěli tento článek nějak komentovat, nevkládejte odkazy na zvěrstva migrantů...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama