Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Znesvěcený hrob - recenze

25. listopadu 2015 v 14:21 |  Knihy
Tak tohle je BOMBA všech BOMB! Známý český spisovatel a můj - snad to tak mohu říci - kolega Usmívající se
Jan Bauer mi napsal recenzi na můj nový román Znesvěcený hrob a je vidět, že ho opravdu četl, protože má i faktickou připomínku. Super, senza, skvělý. Honzo, moc díky!!!


Milá Zuzanko,
musím Tě opět pochválit. Tvá nová kniha Znesvěcený hrob je skvělá a velmi si medím nad vychytanými detaily tehdejší doby. Jsi lepší než Vlasta Vondruška! Jenom malá piha na kráse, Habsburkové neměli v erbu orla, ale červeného lva na zlatém poli. Orel (dvojhlavý), respektive orlice (jednohlavá) byli ve znaku Svaté říše římské. Také v té době Habsburkové ještě neměli nárok na titul arcivévody, Dolní a Horní Rakousy byly tehdy jen vévodstvím. Ale to je omluvitelná drobnost.
Moc Tě zdraví a líbá
Honza
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzana koubkova zuzana koubkova | E-mail | Web | 6. prosince 2015 v 13:23 | Reagovat

Honza Bauer mě pochválil i v rozhovoru pro Ústecký deník :-)
Při takovém tempu psaní daří
se vám sledovat, co píší vaši
kolegové?
Jistě. Letos mě mimořádně
zaujaly dvě knihy mých dobrých
kamarádů, a to Otomara
Dvořáka Ďáblův klíč a Františka
Niedla Čekání na nekonečno.
Potěšila mne také přítelkyně
Zuzana Koubková
svými novými tituly a s chutí
jsem si přečetl Krev prvorozených
od slovenského autora
Juraje Červeňáka. Toho
sice osobně neznám, ale domnívám
se, že je to velmi
dobrý autor. Jinak se snažím
číst především odbornou historickou
literaturu, abych
byl, jak se říká, v obraze.
Když člověk historii píše, nic
jiného mu ani nezbývá.

2 Pesi Pesi | E-mail | 10. prosince 2015 v 12:07 | Reagovat

Dobrý den Zuzano, neznaje jiný způsob jak Vás kontaktovat, zvolil jsem tento.Když se mi náhodou dostala do ruky vaše první historická detektivka Ztracený templářský poklad zachvátili mě dva protichůdné pocity.První nadšení: jako velký milovník knih  V.Vondrušky jsem zjistil, že jste  z mého pohledu na samé špičce peletonu českých autorů tohoto žánru.Konečně zcela uvěřitelný a do detailů propracovaný příběh, který je zasazen do skutečných dobových reálií a nepotřebuje  k řešení zápletky žádné "berličky" v podobě "moderních, současných postupů" přenesených v čase zpět a který dává pocit uvěřitelnosti i pointy.Druhý pocit byl zklamání:roky jsem si říkal , že k dokonalé historické krimi stále chybí tu jednomu autoru něco,jinému zas ono.A pohrával jsem si s myšlenkou, že snad na stará kolena budu moci i já stvořit nějaký úžasný román, který se vyrovná ostatním.A náhle jste tu Vy a bratr Zdislav.Takto jsem si ho představoval.V tu chvíli jsem si pomyslel, že  by to bylo nošení dříví do lesa.Moc  se těším na vánoce, kdy si nadělím Vaší další knihu pod stromeček a využiji pár dnů volna , kdy se ponořím do Vašeho světa a nechám se unášet zjitřenou  představivostí.Předem díky i za další úžasné knihy a přeji Vám také příjemné prožití vánočních svátků.
RP, Ústí nad Labem

3 zuzana koubkova zuzana koubkova | E-mail | Web | 12. prosince 2015 v 17:55 | Reagovat

Dobrý den, Pesi! Díky moc za slova chvály. Musím přiznat, že mě až zahanbují. Netrpím sice falešnou skromností a za top ten autora se taky nepovažuju :-) Snad se vám bude líbit i moje druhá "historická krimi". Sama z ní mám dost rozporuplný dojem, psala jsem ji v obtížné době (pro mě) a mám pocit, že je to na ní znát. Užijte si Vánoce a myšlenky "hodit něco na papír" se nevzdávejte. Psaní je jedno z nejlepších dobrodružství, která si můžete užít :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama