Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

VHLTAVA

14. srpna 2015 v 8:42 |  Události
Vedra útočí, lidé kolabují doma i v práci, jsou unášeni do UFO, mají mesiášské sklony, zkrátka blbnou jako diví. Mohlo by se zdát, že i mně hráblo a nedovedu už ani napsat jméno naší nejznámější řeky. Ale není to tak. Ono slůvko "vhltava" je dobře. Jmenuje se tak totiž výstava Jiřího Housky a Blanky Novákové v (A)void galerii, to je taková díra na náplavce pod tančícím domem Usmívající se Téma výstavy je jasné - voda. A co a kdo patří k vodě? Samozřejmě umyvadlo a labuť. Ano, i ty můžete na výstavě spatřit. Především je ale (A)void galerie plná vodníků. Uvidíte vodníka, který prchá před řáděním husitů, vodníka jedoucího na mokele, nebo vodníka, co si se zájmem prohlíží webové stránky klubu skeptiků (Leoš Kyša právě vztekem překousl pero). Nu, a protože vodník je bytost záhadná, démonická a také mytologická, promluvil v rámci vernisáže největší znalec démonů, mýtů a záhad v ČR... no, jistě, kdo jiný než Otomar Dvořák! K tomu se podávalo růžové víno a moje maličkost - jak už jistě tušíte - byla přítomna Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 14. srpna 2015 v 13:27 | Reagovat

Jsi milovnice, jak vidím, historie. Bez Vltavy by to nebyla Praha.

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 10:52 | Reagovat

Tak, tak... Jen jsem si tak náhodou vzpomněla na rok 2002 a to chvílemi vypadalo, že právě díky Vltavě nebude Praha :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama