Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

KRITIKA

7. srpna 2015 v 10:42 |  Články
Existuje řada příběhů o tom, kterak rozezlený autor zavraždí šťouravého kritika, ať už doopravdy, anebo aspoň virtuálně v dalším románu. Zpravidla jsou velmi vtipné. A také zcela nepravdivé. Autoři kritiky nevraždí. Nadávají na ně, to ano. Ale vraždit? Vždyť by byli sami proti sobě. Kritika, byť negativní, je totiž pořád lepší, než když po vás pes neštěkne. Jistě už tušíte, že po mně obvykle neštěká Nerozhodný
I když... jednou jedna kritika na můj román vyšla. Jednalo se o knihu Kníže Václav a kritika vyšla v deníku Právo. Její autor, patrně zneuznaný literát (jak říkám, nadáváme Nevinný), ji napsal tak složitě, že jeho povzdech nad tím, že jsem se neubránila vžitým klišé, zněl, jako by mu tam vžitá klišé naopak chyběla. Šla jsem s tím za maminkou a říkám: "Prosím tě, máti, jak tuhle větu chápeš?" Máti prostudovala kritiku, a pak povídá: "Kde to vyšlo?" "V Právu." "Tak jsi tam asi měla napsat Proletáři, všech zemí spojte se!"
Kníže Václav jako jediná z mých knihy vůbec vyvolává odezvy. Jeden čtenář napsal v recenzi na netu, že byl zvědav, jak si s tématem poradí "vyučená bylinářka" (to jsem jako já Usmívající se), a zklamala jsem ho. Prý by to s použitím fantasie a wikipedie napsal lépe. Tak si říkám, co mu chybí. Že by neměl přístup k wikipedii???
Ale teď seriózně. Tady je kritika, na můj poslední román Ztracený templářský poklad: http://www.divokevino.cz/7815/archiv_aktualit.php#784
Vyšla v literárním webovém magazínu Divoké víno a jejího autora jistě vraždit nebudu Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama