Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Ztracený temlářský poklad

21. června 2015 v 11:01 |  Knihy
Určitě to znáte. Sluníčko, prázdniny, česká kotlina... Vy přijedete na hrad, o němž je prokazatelně známo, že byl založen roku 1450. Přesto první věc, kterou vám o něm průvodce sdělí, je, že na něm seděli templáři. Nenápadně připomínáte, že touhle dobou byli templáři dávno zrušeni, navíc, že v Čechách stejně mnoho statků neměli. Načež jste ukřičeni a znemožněni. Samozřejmě, že templáři "jako naoko" v Čechách žádné statky neměli, ale DOOPRAVDY!!! se právě tady po zrušení řádu skrývali (a možná se tu skrývají dodnes a kastelán je jejich velmistr) a ukryli tu svůj ooooobrovský poklad, mimojiné tvořený dvanácti stříbrnými sochami apoštolů a zlatou sochou Krista... proč to aspoň jednou není třeba zlatý prase se smaragdovýma očima a velkýma nahoru obrácenýma zubama ze slonoviny?
Přesto je v Čechách jedna lokalita, která je s templáři zcela jednoznačně spjata. A teď nemyslím Čejkovice Mrkající Je to pražská čtvrť Uhříněves. Ano, slyšíte správně. To je tam, kde to tak nešťastně zalomila Ivetka Bartošová. V Uhříněvsi měli templáři komendu. Vystavěli ji tu někdy koncem třináctého století, určitě v návaznosti na objev stříbra v Kutné Hoře. Komenda na cestě mezi sídelním městem království a jeho pokladnicí je zcela v jejich duchu. Zatímco všude jinde jsou templáři legendou, tady určitě byli. A považte, vůbec nic se tu o nich nevypráví. Náhoda? Nebo promyšlený záměr?
Do Uhříněvsi jezdím k doktorovi, a tak mne napadlo, co sem zasadit děj svého nového románu? Podumala jsem, popátrala v pramenech, popuzdila uzdu fantasii a je to tady: http://shop.mobaknihy.cz/knihy/ztraceny-templarsky-poklad
Vítejte v Uhříněvsi :-)
A tady odkaz pro ty, kdo by si chtěli poslechnout nešťastnou Ivetku: https://www.youtube.com/watch?v=e_za_qgv3N4
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama