Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

ROHATÍ JEDOU

12. května 2015 v 23:04 |  Články
Mám samozřejmě na mysli rohatce astrologické, tedy berany a také - hlavně!!! - býky! Nevím, čím to je, ale mám jich kolem sebe víc než dost. Ostatně, sama jsem jedním z nich. Nenápadně jsem na to upozorňovala už v článku Měsíc plný narozenin. Jednalo se o duben, ale květen se nese ve stejném duchu.
Zahájila ho kamarádka Lída, dcera slavné spisovatelky zamilovaných historických románů paní Ludmily Vaňkové. Slaví zcela symbolicky - na svátek všech zamilovaných, 1. května.
Ještě před tím, na Čarodějnice to stihl takřkašvagr. Ano, ten pán, který do sebe z nešťastné lásky nalil na ex litr zelené, umřel, byl oživen a ještě zaplatil útratu. Už je prý opět zamilován šťastně a ani na ten chlast nezanevřel, zval nás na domácí slivovici.
Bolek byl nemocný, takže ze slivky nebylo nic, leč do v minulém článku avizované oslavy na Bezejově se probral a mohli jsme slavit na novo. Tentokrát se zapíjel kamarád Lanny (16.4.), já (10.5.), pochopitelně Bratr (už zmiňovaný 28.4.), ale také Bratrova žena Jíťa (taktéž 10.5.). A nádavkem ještě neteř Julie, která se narodila v týž den jak otec vlasti, jen o něco později - budou jí teprve tři :-) A taky kamarádka Miluška, která své dvaa...aaaa... dovrší 19.5.
Oslava byla - jak jinak? - mohutná. A dárek, jež jsme my, dámy, věnovaly Lannymu, tedy tzv. Mekbuk neboli Kozí kniha vyvolal patřičné emoce :-)
7. května mohla zapařit moje maminka (samozřejmě za předpokladu, že by byla stále s námi). Kulatiny v ten den slavila její kamarádka Marie z Louňovic.
Nu a... teď mohou zapařit úplně všichni. Svět totiž poctil svou přítomností úplně nový človíček - Jonáš Biskup, syn mojí sestřenky Janičky. Narodil se včera, tedy 11.5. Jonášovi a vůbec všem rohatým zdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama