Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Jedenáctého jedenáctý v jedenáct jedenáct...

12. listopadu 2014 v 6:29 |  Události
...přijel svatý Martin, naštěstí ne na bílém koni Mrkající, a ve všech hospůdkách, vinárničkách, restauracích a vůbec všech těch roztomilých pohostinských zařízeních, které tak ráda navštěvuji, otevřeli svatomartinské víno.
Já tou dobou bohužel trčela v práci, ale už o několik hodin později, úderem páté hodiny odpolední jsem vstupovala na palubu - ano, čtete správně na palubu Usmívající se - staré nákladní lodi, zakotvené na Výtoni a proměněné v originální klub a hospůdku. Od jedenácti tu ochutnávali víno a od pěti se konal křest knihy Jana Bauera "Po proudu Dyje, krajem vína a slavné historie". http://www.nregia.cz/index.php/product/129-jan-bauer-tajemne-stezky-po-proudu-dyje-krajem-vina-a-slavne-historie
Další, už stotřicátáčtvrtá!!! (jak je tohohle vůbec někdo schopen???) kniha tohoto nanejvýš plodného autora byla, jak se sluší a patří, zapita. Bohužel, pak se pan Jan Bauer někam vytratil, ani knihy nám nepodepsal Nerozhodný A tak nám nezbylo než o to víc holdovat vínu. Pro dobrou náladu nám k tomu hrál italský rocker pan Frederick Livi.
Příjemné posezení na lodi bylo přerušeno až zjištěním, že toaleta je toyka na náplavce. To mou maličkost vyvedlo z míry natolik, že se raději sebrala a odebrala do jiných, vlídnějších končin.
Nu, ano, hádáte správně. Na svatého Martina to byly právě dva roky, co byla ve Strašnicích otevřena má zamilovaná vinotéka 2 deci, a tak se zde včera oslavovalo už od božího dopoledne. Víno z vinařství Vajbar teklo proudem. Červené, když jsem dorazila, už vůbec nebylo, růžovky a bílého zbývalo pár láhví - 2 mám doma Usmívající se
Na závěr snad jenom přání: páni Martinové, na zdraví!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mili Mili | 26. listopadu 2014 v 18:43 | Reagovat

Ahojky Zuzko, nepodívat se sem, že jsi tu v listopadu byla - už jsem si myslel, že jsi zmizela ze světa když nepísneš ani maliiinkatý mailík... Tak jsem rád, že tu stále jsi.Pa a hezké podzimní dny. M.

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | E-mail | Web | 1. prosince 2014 v 2:07 | Reagovat

Ahoj Mili! Díky za zprávu... finišuju na románu, takže vše ostatní musí jít stranou :-) PS: Viděl jsi odpad z hrobů???

3 František František | E-mail | Web | 3. listopadu 2015 v 19:14 | Reagovat

Na 11.11. se těším ,letos má být mimořádně vydařené Svatomartinské a bude z čeho vybírat :-)a díky za milé počtení

4 zuzana koubkova zuzana koubkova | E-mail | Web | 3. listopadu 2015 v 19:25 | Reagovat

Já děkuju vám, Františku. Jinak na Martina se pochopitelně také těším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama