Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Přemysl Čech a Raven ve 2 deci

21. října 2014 v 11:04 |  Články
Že je strašnická vinotéka 2 deci mým oblíbeným lovištěm, o tom není, myslím, pochyb. Tuto neděli jsem tam ale nevyrazila pouze za dobrým mokem, nýbrž také za kulturou. Její majitel Dan Sklenář totiž pořádal další autorské čtení svých "štamgastů". Hostem toho prvního byl před časem pan Ilja Kučera ml., rozhlasový redaktor a autor roztomilé vzpomínkové knížečky Takový sníh už nepadá https://www.kosmas.cz/knihy/188882/takovy-snih-uz-nepada/ Knihu jsem tu již doporučovala a dovolím si ji doporučit znovu. Je zkrátka dobrá Usmívající se
Druhé čtení ovládla - jak jinak? - moje maličkost. Hostem toho třetí, posledního, byl tentokrát pro změnu televizní redaktor pan Přemysl Čech. Jste-li diváky (já po hříchu nikoliv) politických a ekonomických diskuzí, bude vám jeho tvář bezpochyby známá. Tentokrát ale nešlo o politiku. Přemek Čech je totiž také velkým milovníkem Šumavy a právě o ní, jejích zajímavých místech a také o pozoruhodných osobnostech, s nimiž se na ní setkal, je kniha Trefen šumavským genem http://www.bux.cz/knihy/165157-trefen-sumavskym-genem.html
Spolu s Přemkem Čechem byl hostem večera také bratr Iljy Kučery hudebník Vladimír, přezdívaný Raven, který nám zahrál a zazpíval. U jeho písničky Sedmilhář mi - nekecám - vstoupily slzy do očí.
Ilja mi naopak mimořádně zalichotil, když přiznal, že byl mou knihou Invisible stržen tak, že v ní ležel do čtyř do rána a v sedm pak nemohl, leč musel Zamračený, vstát Usmívající se.
A nakonec jedna dobrá zpráva, při níž vám slzy do očí jistě nevstoupí, ba právě naopak! Navzdory všem negativním předpovědím v médiích svatomartinské víno prý bude! A bude znamenité! Média nemáte bárt vážně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 24. října 2014 v 11:24 | Reagovat

Mne taky potesí kladná odezva ctenáru i kdyz písi a vydávám trochu jiný druh literatury nez ty. O cem je ta poslední kniha, kterou jmenujes?

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 30. října 2014 v 11:25 | Reagovat

Ahoj Pavle!
Kladná odezva asi potěší každého :-) Ostatně, i záporná, pakliže má hlavu a patu a kritizuje věcně, je lepší než nic. Invisible je o dobrodružství stejnojmenné plachetnice na sklonku 18. století. Měla to být taková odpočinková kniha po těch dvou předchozích "státotvorných." Ale příliš úspěchu zatím nesklidila.
Na tvoje romány se musím podívat.

3 sarush ef sarush ef | Web | 1. listopadu 2014 v 14:13 | Reagovat

To muselo byjet skvělý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama