Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Srpen 2014

Líné prázdniny, hektický podzim

30. srpna 2014 v 8:22 Články
Prázdniny melou z posledního, letní teploty už se prý také nevrátí. Ty tam jsou dlouhé líné večery, grilovačka, povalování se u vody. Nadchází podzim. Někdo chce možná lenošit i nadále, ale Zuzanu Koubkovou, čili moji maličkost, čeká jeseň plná aktivity.
Hned sedmého září vyrážíme se studiem J.O.P. na Libušín. Ano, na to místo, které mnozí z vás budou znát díky legendárním bitvám. My se tentokrát bít nebudeme (ani zapíjet medovinu slivovicí a následně zvracet na místě, po němž přešly dějiny - vím, co mluvím, byla jsem snad na nultém ročníku Nerozhodný) Vypravíme se spolu s Otomarem Dvořákem za záhadou kněžny Libuše. Po Kazi a Tetě už J.O.P. pátralo...
S J.O.P. toho ostatně máme v úmyslu víc. 1. října promítáme ve strašnické kavárně Káva Nova (ulice U Hráze) náš film Blaník, o ničem jiném, než o záhadě slavné středočeské hory Blaník. Otomar Dvořák tentokrát hledal a (ne)našel ony slavné rytíře, v něž všichni tolik doufáme. Kromě Oty uvidí případní diváci taky mě, mého syna, přítele, chaloupku, brnění mého bratra etc... Taky chudou vdovu, která propadla lákadlu tajemných pokladů a málem kvůli tomu přišla o syna. Akce je sice soukromá, ale kdybyste měli eminentní zájem, určitě se s tím dá něco udělat Usmívající se
A do třetice s Otou Dvořákem... 25. září křtí tento multifukční autor knihu PODBRDSKOU KRAJINOU ROKYCANSKA A ZBIROŽSKA. Ta slavná událost se má udát v muzeu Bohuslava Horáka v Rokycanech od 17.00. Kmotři jsou hned tři - ředitelka muzea, známý autor literatury faktu Jan A. Novák... a pak... nu, jak jinak JÁ!
Ale abych nelákala jen na díla jiných... na podzim by měl podruhé vyjít můj román o knížeti Boleslavovi I. Boleslav, příběh bratrovraha. Podle některých, např. mého bratra, je to má nejlepší knížka.
Rytíř zelené růže, neboli má první knížka, je podruhé vydán už dávno. A právě teď si nakladatelství Knižní klub vyžádalo právo rozrodat skladové zásoby. Rozumím-li tomu dobře, mohl by se Rytíř ocitnout v knihkupectvích za víc než příznivou cenu. Takže, pokud jej stále nemáte, je tu velká naděje pořídit jej zalevno.
Nu, a teď to nejzajímavější... do konce roku by měl být hotovmůj zbrusu nový titul - historická detektivka ze 14. století. Jelikož jsem přibližně v polovině, mám opravdu, ale opravdu co dělat :-)