Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Zeyerovy Vodňany

10. dubna 2014 v 12:33 |  Události
Zeyerovy Vodňany aneb autorské čtení tento týden poprvé
Nemám k autorským čtením důvěru. Měla jsem jednou jedno (v strašnickém Domě čtení) a pominu-li příslušníky vlastní rodiny, přišli na ně tři čtenáři, z toho dva proto, že jim ujel vlak. Bratr mne sice ujišťoval, že i to je úspěch - mohli přece jít do výčepu!, ale i tak jsem na autorská čtení zanevřela.
A přece... jak to tak vypadá, budu mít tenhle týden hned dvě.
To první už proběhlo, včera, tj. 9.4., v jihočeských Vodňanech. Na akci každoročně pořádanou jihočeskou obcí spisovatelů mne poznal slavný (a nadmíru plodný) spisovatel především historických knih a dokumentární literatury, pan jan Bauer. Kdybyste ho náhodou neznali (tedy ne, že by to bylo příliš pravděpodobné), tak krátká charakteristika zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Bauer_(spisovatel) Vedle něj se měla 18. ročníku vodňanského setkání zúčastnit celá řada dalších slavných jmen, až jsem si říkala, zda tam vůbec pojedu. Ne, že bych nebyla zvyklá být za chudou příbuznou. Ale proč i ve Vodňanech? Nu, nakonec jsem jela... a neprohloupila.
Spisovatelé, totiž jakkoliv slavní, mají řadu sympatických vlastností, nepříklad kladný vztah k vodce. Na vychloubání se nehraje. Spíš se vyprávějí historky a vtípky. Navíc Vodňany jsou krásné město, obývané množství inteligentních a sečtělých obyvatel. Součástí akce bylo také vystoupení v místních školách. Modlila jsem k Bohu všemohoucímu, abych chytla buď nějaké hodně malé děti, nebo naopak téměř dospělé gymnazisty. Nakonec to byli osmáci z místní ZŠ Bavorovská. Šly na mě mrákoty, ale "dětičky" se ukázaly jako naprostí pohodáři a beseda se - myslím - nadmíru povedla. Pravda, některé dotazy, např zda mám ráda pivo, nebyly úplně k věci, ale co? I pivem živ je člověk.
Pár fotek z výletu spisovatelů do obce Plástovice (krásné selské baroko) a ze slavnostního večera (kdy mimo jiné došlo také na to moje čtení) si můžete prohlédnout na stránkách vodňanské knihovny: http://www.knihovna-vodnany.info/fotogalerie/64
Jste-li z jižních Čech a budete-li mít čas příštím rokem touhle dobou, neváhejte a zamiřte do Vodňan na "Zeyera." Nu, a nejste-li z výše zmiňované rybonosné lokality, tak další autorské čtení mé maličkosti (pravda, tentokrát bez pana Bauera a ostatních Usmívající se) je tuhle neděli od 18.00 ve strašnické vinotéce 2 deci (viz. článek níže).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 10. dubna 2014 v 17:06 | Reagovat

Ještě pro úplnost. Když se nahoře zmiňuju o plodnosti pana Bauera, mám na mysli plodnost autorskou. S jeho rodinnými poměry nejsem obeznámena, až na to, že vlastní 11 koček!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama