Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

NEJMAGIČTĚJŠÍ ZÁŽITEK

5. listopadu 2013 v 10:24 |  Články
Jak se prodlužují nocí, nad zemí válí mlha a tlející listí vydává pach smrti a rozkladu, začne i kdekterý skeptikus přemýšlet o jiných světech, bytostech "odtamtud", zkrátka o věcech, které bychom mohli zjednodušeně nazvat magií. Nebudu se pouštět do úvah nad tím, zda magie je či není, a pokud je, co to vlastně je. Podobná zamyšlení nechám povolanějším. Namísto toho povyprávím o nejmagičtějším zážitku svého života. Předem upozorňuji, že kdo čeká vášnivé vzplanutí lásky vprostřed obilných lánů, bude zklamán…
Můj nejmagičtější zážitek začal tím, že jsem šla na přednášku do Apelace Starého královského paláce. Téma přednášky už si nepamatuji, zato vím, že jsem přišla nesmyslně brzo. Oněm úžasným všímavým dámám, které tam prodávají lístky, to ale pranic nevadilo. Vrzly mi vstupenku a dál se o mě nezajímaly. Chvíli jsem postávala před Apelací, a pak mě napadla bláznivá myšlenka, totiž vzít za kliku Vladislavského sálu…
A ano, byl otevřený. Bylo to vpodvečer, někdy touhle dobou. Za okny už byla tma a k tomu taky mlha, či spíš inverze, zkrátka odporné pošmourno, nasvícené pouličními lampami do oranžova. A nad touhle oranžovou kaší se vznášel Vladislavský sál, úplně prázdný, potemnělý, rozlehlý a v něm jsem si jako nějaká královna vykračovala já, úplně sama. Celou tu úžasnou prostoru jsem měla jen sama pro sebe.
A jako by toho nebylo málo, začal zvonit Zikmund. Nevím, zda jste to někdy zažili, ale to není klasické zvonění, to je jako by někde pod vámi spal gigantický kocour, nebo chcete-li drak, a ve spaní předl.
A to je - tády dády dá - všechno. Chvíli jsem tam takhle chodila, dávala si pozor, abych se nepříbližila k oknu a nespustila alarm, a užívala si kouzla pražského hradu... a pak jsem šla na přednášku. Jaký je váš nejmagičtější zážitek?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natty Natty | Web | 6. listopadu 2013 v 6:33 | Reagovat

Zuzanko, gratuluji k tvorbě - knihy jsem prohlédla a vidím, že téma je - historie.
Tvůj magický zážitek umím pochopit, neboť miluji také samotu a krásu. Co se týče mého magického zážitku - je to setkání v 19 letech s kartářkou a její předpovědí. Vše se splnilo do puntíku. Hezký den.

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 6. listopadu 2013 v 11:12 | Reagovat

U kartářky jsem kdysi také byla. Že má nějaké neobvyklé schopnosti bylo zřejmé. Ale že by se splnilo vše, co mi řekla, to zatím ne. Ale co? Třeba to ještě přijde :-)
Také přeji pěkný den a díky za reakci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama