Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

GUTOVKA

16. května 2013 v 19:28 |  Místa
...a svatý Jan z Nepomuku


Dnes je svatého Jana Nepomuckého, mučedníka pro zpovědní tajemství a jednoho z nejvýznamnějších českých světců. Paradoxně je v Čechách znám pod nepříliš lichotivým přízviskem Svatý na mostě. V zahraničí je to ale jednoznačně nejznámější český svatý. Víte například, že se po něm jmenovala jedna španělská loď účastnící se bitvy u Trafalgaru?
Chtěla jsem u příležitosti tak významného svátku napsat nový článek na blog. Například o právě prožitých čtyřicátých narozeninách (podrobněji o jejich oslavě v článku "Stovka") - ledva jsem je oslavila a už mám záchvat artritidy, grrr... Nebo o výstupu pana prezidenta nad korunovačními klenoty. Či o "výkonu", který podalo naše hokejové mužstvo na mistrovství světa. Nakonec jsem se ale rozhodla psát o... GUTOVCE.
GUTOVKA je škola a taky volnočasový areál. Do školy chodí můj syn a chodila jsem tam (kdysi dávno) také já. Tehdy ovšem okolo žádný volnočasový areál nebyl. Byl tam škvárový ovál, po němž jsme běhali dokola. Kdo náhodou upadl, odnášel si půl kila škváry s sebou...
Časy se mění, a tak je dnes na Gutovce skating park, lezecká stěna, vodní hřiště, lanové hřiště, obyčejné dětské hřiště etc. etc... No, dobře je tam taky výčep a u toho mámy sedí, popíjejí kávu, nebo pivínko a koukají na svá děcka, jak řádí kolem. Dobrá, dobrá... na urostlé svalovce, lezoucí po té umělé stěně, koukají občas také.
Když my byli malí, nechodili jsme si hrát na hřiště, chodili jsme prostě "ven." Naše mámy mezitím praly, žehlily, vařily, smažily, myly okna, nebo - v řidším případě - budovaly socialismus. Dnes není něco podobného možné. Socialismus je (díky, svatý Jene z Nepomuku!!!) ten tam a pustit dítě jen tak ven se nedělá. Hle, jaký sukces! Jen nám, vážené babičky a prababičky, nezazlívejte, že naše děti chodí v nevyžehlených ponožkách a k večeři mají pizzu z krabice. Kdy jsme jim měly navařit a vyžehlit, když jsme... je musely hlídat na Gutovce Mrkající?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzana koubkova zuzana koubkova | 16. května 2013 v 19:32 | Reagovat

A tady něco serioznějšího o Gutovce: http://www.gutovka.cz/
A o lodi San Juan Nepomuceno: https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_ship_San_Juan_Nepomuceno

2 Babička Jana Babička Jana | 17. května 2013 v 13:26 | Reagovat

Babička Jana: Musím se zastat všech babiček: Ponožky jsme nikdy nežehlily(alespoň já žádnou takto postiženou ženu neznám), pizzu ani jiné dobroty jsme nevečeřeli,  neboť v rámci budování socialismu jsme si mohli dopřát pouze párek v rohlíku a to zase nebylo úplně ono. A když děti pobíhaly venku, tak jsme si daly v klidu kafíčko:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama