Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Leden 2013

Už pár dnů...

21. ledna 2013 v 18:18 Články
Už pár dnů si říkám, že bych na svůj lehce zanedbávaný blog mohla umístit další článek. A co se nabízí jako nejaktuálnější téma? Pochopitelně volba prezidenta.
Mohla bych třeba s trochou humoru zmínit, že to není tak dávno, co jsem si v traileru ke knize pana Otomara Dvořáka Meč pro královnu (viz. starší články) zahrála samotnou královnu Žofi, jež byla - podobně jako já nyní - konfrontována jak s knížaty, tak se zemany (dokonce i s loupeživými rytíři) a musela mezi nimi nějakým způsobem volit.
Nebo bych mohla v krátkosti pojednat o krásách Vysočiny, kraje, který je sice drsný, leč půvabný, proslulý pěstováním brambor a konzumací z nich destilovaného lihu. Tedy ne vyumělkovanou a přespříliš kořeněnou becherovkou, ale prostým tuzemským bramborovým…
Ještě zajímavější úvahy než důchodce z Vysočiny vnuká prezidentský kandidát druhý. Tady by bylo možno zabrousit do historie a vzpomenout jeho předky, tak jak to udělal známý "napoleonolog" pan Jiří Kovařík http://napoleon-knihy.blogspot.cz/2013/01/prezidentske-volby-bez-agitace.html Nebo připomenout, že jedna kněžna z rodu Schwarzenbergů byla dokonce podezřelá z upírství!!! Možná proto pan kníže ve dne spí a mezi přáteli má takové nebezpečné noční tvory, jako je kalous…
Mimochodem o kněžně-upírce pojednává jeden z dílů mnou a mým synem tolik oblíbených Záhad Toma Wizarda, jmenuje se Princezna Dracula.
Nenapíšu ale nic! Když vidím, jak bouřlivé a mnohdy až nenávistné reakce prezidentské volby vyvolávají, budu raději mlčet a tiše doufat, že se to brzy přežene.