Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Prosinec 2012

Dvatisícedvanáct

19. prosince 2012 v 18:44 Články
Blíží se konec roku, a prý i světa, a tak by se slušelo zabilancovat. Co se mi povedlo a v čem jsem naopak pohořela?
Nechce se mi to říkat, ale plácnutím do vody (mořské) nejspíš byla moje kniha Invisible. Třeba je na vině ekonomická krize, nebo ode mě moji čtenáři prostě očekávali další "přemyslovský flák" a námořnické dobrodružství je neoslovilo, ale zrovna tak může být ta knížka prostě jen špatná. Zkrátka velkou díru do světa jsem s ní neudělala. Budiž mi to poučením. Pokračování zatím ukládám k ledu a zkusím něco jiného někde jinde a nějak jinak.
Zatímco jeden pohledný muž v uniformě (kapitán Thickening) ostrouhal mrkvičku, jiný uniformovaný jedinec se naopak ohřál v záři reflektorů. Ano, mám na mysli toho neblahého SS-sturmbannführera Königa. Ani tady ale pokračování nechystám. Zjištění, že sadistický blondýn v kožených botách je v ženských fantasiích stejně běžný jako důchodce v Kauflandu, mě zcela znechutilo. Prostě Kaufland a Königa nebrat!
Na poli literárním jsem toho tento rok tedy mnoho nevyválčila. O to větší úspěch jsem slavila před kamerou. Jako mírně obstárlá, leč stále krásná královna Žofie Bavorská vás lákám na knihu kolegy Otomara Dvořáka. Mimochodem, knihu dostanu pod stromeček a už se na ni moc těším.
Oč chudší byl můj život umělecký, o to více se toho událo v tom osobním. V květnu jsem se stala tetičkou nejhodnějšího mimina na světě, v červnu si pořídila nové auto a v červenci dokonce přítele!!! Přítele, který není ani matematik, ani ajťák, ani letecký modelář, a dokonce není ani ženatý!!! No, věřili byste tomu?
A aby těch úžasňákovin v mém životě nebylo málo, zdá se, že se můj skvělý syn Bolek uzdravil ze zdravotních problémů, které měl! Samozřejmě, nadále je strašlivě rozmazlený, svéhlavý a zlobivý, ale to už tak nějak patří k jeho věku. Mimochodem, za dva dny slaví osmé narozeniny!
Takže vzato kolem a kolem byl rok 2012 z těch lepších…

Ještě jednou Meč pro královnu

8. prosince 2012 v 13:31 Knihy

Slibovaný trailer na knížku Otomara Dvořáka "Meč pro královnu".