Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Máma

23. srpna 2012 v 19:39 |  Články
Už delší dobu se zabývám myšlenkou napsat článek k tématu týdne a teď se mi konečně naskytla příležitost. Kdo jiný by se měl vyjádřit k tématu máma, než šílená matka - Zuzana Koubková?


MATKA
Matka, toť dokonalá bytost, ztělesněná obětavost a láska. Panna Maria na měsíci. Žena ve slunci oděná, která nejí, nespí, bdí u kolébky svého miláčka, jehož trápí prdíky, nebo rostoucí zoubky. Sladká Lily Potterová, jež se vrhne vstříc smrtící kletbě, aby dala za synáčka život.
Jsou ale i matky zlé, ba ďábělské. Medey, které neváhají obětovat děti vlastním temným cílům. Zavraždit je, nebo jim aspoň nacpat připínáčky do bot.
Devadesát devět procent matek jsou ale docela obyčejné osoby. Jednou své dětičky vynášejí do nebe, podruhé by jim nejradši zakroutily krkem. Vaří jim kašičky a nutí je k jejich konzumaci. Snaží se jim přehnanou péči nahradit, o co je v budoucnosti obere krutý svět. Nebo je naopak přidržují spartánsky, aby je tentýž svět nezaskočil. Bdí na jejich výchovou a mravní bezúhoností. Nebo naopak usoudí, že je lépe, budou-li jejich ratolesti připraveny na vše, a nechají je do půlnoci sledovat krimi seriály. Omývají svým dětem ovoce a zeleninu a diví se, proč je tyto nejedí. O týden později upadnou do mdlob, když zjistí, že potomek sežral tři kila nemytých višní. Objímají je a laskají, a taky tlučou násadou od smetáku. Drží je v čistotě, nebo se naopak řídí heslem "bordel v bytě, šťastné dítě." A většina z nich vychová docela obyčejné lidi. Ani démony, ani světce. Ani superhrdiny, ani masové vrahy...
Matky nejsou žádný extra druh. Nepořizují si děti, protože by chtěly rozdávat lásku a světlo. Nýbrž proto, že to tak nějak mají v přirozenosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucerna Lucerna | Web | 23. srpna 2012 v 22:55 | Reagovat

Na to konecnom postrehu nieco je. Vselico by to potom objasnovalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama