Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

INSPIRACE

19. června 2012 v 19:28 |  Místa
Má - snad mi to promine Usmívající se - kolegyně Renata Štulcová na svém blogu pravidelně uveřejňuje článečky nadepsané "Inspirace spisovatelky." Napadlo mne, že se po ní budu pro jednou opičit a také vám o své inspiraci něco napíšu. Ostatně, vy sami se mě na ni ptáte v komentářích pod povídkou ZAMILOVANÁ.
Ono se zdá, že jsem touto povídkou vyvolala dojem, že jsem zhrzená a životem zklamaná žena. Nebudu popírat, že jsem sem tam nějaké zklamání zažila. Koneckonců, vzhledem k mému věku (jak správně poznamenal Henclín, mor na něj!) je to jen přirozené. Také nepopírám, že občas sbírám inspiraci v reálném životě. Jak už jsem tu psala, nijak zvlášť své příběhy nevymýšlím, spíš je tak nějak potkávám. Ne vždy jsou to ale moje osobní prožitky, co popisuji. Věřte tomu nebo ne, ale například bitvy na Lechu jsem se opravdu, ale opravdu!!!, nezúčastnila.
Co mě pravidelně inspiruje, jsou místa. Už jsem tu na ně zřídila kolonku a už jsem do ní také nějaká zařadila - Svojanov, Hostivař… Velký Blaník jsem zase uvedla v souvislosti s Velkým pátkem a bytostmi z hory.
Nedaleko od Blaníka leží město Vlašim. A právě tady - ve vlašimském zámeckém parku - by se mohla odehrávat Zamilovaná. Na obrázky z parku, stejně jako na jeho historii, zajímavosti etc., se můžete podívat sem: http://www.vlasimskypark.cz/ic I když pochopitelně mnohem lépe si je užijete při osobní návštěvě.
A když už tam budete, ať ve skutečnosti, nebo aspoň virtuálně, možná přijdete na to, v kterém dalším díle jsem se vlašimským parkem a jeho pozoruhodnými stavbičkami nechala inspirovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Otomar Dvořák Otomar Dvořák | E-mail | Web | 22. června 2012 v 14:48 | Reagovat

Líbí se mi, jak zejména my, autoři historických románů, z různých stran sondujeme pozoruhodná místa a lidské osudy, které se s nimi proplétají. Snad tušíme tu starou moudrost, že v krajině jsou vepsány příběhy - a ten, kdo je nezná, nemůže té krajině rozumět, není v ní doma a nedokáže se k ní chovat citlivě. Právě proto je dobré o těch místech vyprávět a psát.

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 24. června 2012 v 7:53 | Reagovat

[1]: Velice ráda bych to uměla tak jako vy, pane Dvořáku.

3 Otomar Dvořák Otomar Dvořák | E-mail | Web | 24. června 2012 v 11:45 | Reagovat

Nebuďte tak skromná :-)I váš pohled je inspirující!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama