Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

SVOJANOV

4. května 2012 v 9:36 |  Místa
Tak, přátelé, o tohle se s vámi nemohu nepodělit: http://svitavsky.denik.cz/kultura_region/serial-svitavskeho-deniku-literarni-toulky20110603.html V tomto úžasném článku o hradě Svojanově jsem zmiňována spolu s takovými autory jako Václav Kliment Klicpera, Teréza Nováková, nebo dokonce!!! Jaroslav Vrchlický!!! Dobrý, co?
Jinak na Svojanově jsem byla všeho všudy jednou a udělal na mě ten nejhorší možný dojem. Však se to také v mém veledíle Rytíř zelené růže odrazilo. Stačí, nalistujete-li si devatenáctou kapitolu, a uvidíte, jak si Záviš pobyt na tomto hradě "užíval." Ale abych nebyla nespravedlivá. Hrad sám vypadá velmi pěkně, a to že se tam mně - a posléze tím pádem i Závišovi - nelíbilo, bylo způsobeno okolonostmi. V mém případě to bylo hnusné počasí a neschopná průvodkyně. V jeho vynucená nečinnost, na níž nebyl zvyklý. Chcete-li kontroverzní hrad omrknout, tak tady: http://www.svojanov.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bořita Bořita | 4. května 2012 v 14:09 | Reagovat

Také si na tu průvodkyni vzpomínám. Byla zoufalá. Je škoda, že to může zkazit dojem z celého hradu.

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | E-mail | Web | 15. prosince 2014 v 22:56 | Reagovat

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem měla děravé tenisky a teklo mi do nich :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama