Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Paní admirálová - 2. pokračování

26. února 2012 v 14:42 |  Povídky
2. pokračování povídky Paní admirálová - začátek naleznete v rubrice Události pod názvem Narozeniny paní admriálové.

Protože už měl také řádně upito, vzal to Dick Thickening pěšky po nábřeží. Zastavil se na Invisible, zkontroloval, jak to na ní vypadá, a už se chystal vydat do dalších hospod, když spatřil přicházet Skota McKinleyho, svého velitele námořních pěšáků, s několika dalšími červenokabátníky.
"Dobrý večer, kapitáne," začal okamžitě předpisově hulákat McKinley.
"Dobrý večer, poručíku. Dobrý večer, pánové."
"Právě jsme hovořili o té strašlivé věci," začal McKinley.
"Snad ne o smrti pana Coolridge?" zbystřil okamžitě smysly Thickening.
"Ba, právě o tom," přikyvoval Skot. "Tady Malone," ukázal na muže po svém boku, "se s Anthonym Pembertonem zná. Slouží na Vivienne..."
"Vskutku?" zaradoval se Thickening. "Zrovna jsem si říkal... Co kdybychom zašli na sklenku, pánové?"
"Dobrý nápad, pane, smím-li to tak říci," zasvítila McKinleymu očka.
O chvíli později už seděli U kotvy a řetězu, což byla nejbližší důstojnická nálevna. Zachariah Blackhorse tam dosud byl, bafal z dýmky a pospával nad zpola vypitým, toho dne už bůhvíkolikátým, grogem. Ale když vešli dovnitř, probral se a přisedl si k nim.
"Tak povídejte, pane Malone," vyzval Dick námořního pěšáka z Vivienne.
"Ono není moc co," začal se ošívat Malone. "Víte, já vlastně na Anthonyho vinu tak docela nevěřím.
Přišel pozdě. To ano. Ale to on dělal běžně. Byl samý večírek, dýchánek, neustále nějaké nóbl dámy. Taky hrál a docela hodně. O velké částky. Strýček, admirál Pemberton, už z něj byl celý nešťastný. Prý mu stopl rentu."
"Anthony Pemberton pobíral rentu?" zeptal se Thickening závistivě. "Nežil jen z žoldu a kořistného?"
"Nu, v poslední době asi ano," mínil Malone. "Byl na tom špatně. Chtěl prodat pušku a docela levně. Myslím, že potřeboval rychle zamáznout nějaké dluhy."
"Myslíte tu pušku, kterou zavraždil Coolridge?" vložil se do hovoru Blackhorse.
"Tou puškou, kterou mi chtěl prodat, jistě nikoho nezavraždil."
"On ji chtěl prodat vám?" zvolal Thickening.
"Tedy... ehm... já," odkašlával si Malone. Byl ještě hodně mladý a upřená pozornost tolika párů očí mu nedělala dobře. "Víte, to všechno Fenton, náš čtvrtý důstojník. Sehnal někde ve Středomoří opravdu slušnou pušku. Opravdovou pušku, ne mušketu s hladkým vývrtem. Od té doby střílí po všem, co se jen hne - po ptácích, po rybách..." Malone se rozpačitě usmál. "Stal se z toho na Vivienne takový sport. Předháníme se v tom, kdo bude úspěšnější ve střelbě. Jenže to víte, drážkovaná hlaveň je drážkovaná hlaveň. Proti něčemu takovému nemáte s Brown Bess šanci."
"Proto jste chtěl pušku s drážkovanou hlavní," vyzvídal Thickening, "a pan Pemberton vám ji nabídl?"
"Anthony není žádný střelec. Nosí brýle. Umí se bít na blízko, to ano. A taky je dobrý námořník. Ale střelec?" A mladičký námořní pěšák mávl rukou.
"Tu pušku," ozval se znovu Blackhorse, "přivezl Pemberton dnes ráno? Pod kabátem? A chtěl vám ji vnutit?"
"Jistěže ne," chytal se za hlavu Malone. "Přivezl ji už minulý týden, ukazoval mi ji a taky jsem si z ní vystřelil. Dával ji opravdu za levno, ale já tolik peněz stejně neměl. Nejprve jsem si musel půjčit od Rose... totiž..." A mládenec se opět do krvava zarděl.
"Jak to tak vypadá, tak tou puškou, která se našla na Vivienne, Coolridge zabitý nebyl," shrnul Thickening.
"Ne, to tedy rozhodně ne," prohlašoval kategoricky Malone. "Odsouhlasili to jak náš kapitán pan Spike, tak i pan Seymour, který to celé vyšetřuje."
"Třeba Pemberton zabil Coolridge jinou puškou, a pak se jí zbavil," navrhl McKinley. "Koneckonců času na to měl dost."
"Až moc," zahučel Thickening. "Jen se na to podívejte, Robe," obrátil se k McKinleymu, "zastřelí Coolridge o půl čtvrté, a pak bloudí až do šesti Portsmouthem."
"Třeba byl vyděšený? Nečekal, že se jeho čin tak rychle prozradí? Mohl být v šoku."
"Věřte mi," přidal se Blackhorse, "ten chlap to bude chtít uhrát na nepříčetnost."
"V nepříčetnosti se nezapomene zbavit pušky, ale zapomene se vrátit na loď. Navíc," rozumoval dál Thickening, "puška s drážkovanou hlavní není laciná záležitost. To nám potvrdil tady pan Malone..."
Mladičký poručík opět poněkud znachověl.
"...pan Pemberton nemá peníze. Je na tom dokonce tak špatně, že se chce pod cenou zbavit zbraně, kterou už má. Zároveň ale koupí jinou..."
"Fenton tvrdí, že to byl záměr," vyhrkl Malone. "Ďábelský záměr. Anthony to tak prý udělal schválně. Aby to vypadlo, jako že nemá peníze, ale má pušku, ale ve skutečnosti..." Malone se zakoktal a Dick zavrtěl hlavou. "Pan Fenton má zřejmě bohatou fantasii," prohlásil.
Pak si povšiml, že už je bezmála půl deváté, vyskočil od stolu a zapotácel se. Uvědomil si, že v tomhle stavu se bude na večírku paní Buchananové vyloženě vyjímat, ale nezbývalo mu než jít. "Dobrý večer, pánové," popřál shromážděným důstojníkům a téměř rovně vykročil ke dveřím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama