Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Pokračování Pokračování

15. ledna 2012 v 15:21 |  Články

Ještě se vrátím k Pokračování a uveřejním, co mi k němu napsala spisovatelka Renata Štulcová, autorka knih Růže a krokvice, Nemetonburk, nebo Mojmír - cesta pravého krále. Sice jsem tu její názor už zmiňovala, ale mezitím mi přišlo potvrzení, že ho smím zveřejnit v celé šíři.

Ahoj Zuzko, článek jsem včera četla a pak jsem o něm přemýšlela. K Invisible jsem se ještě nedostala, protože stále opravuju čtvrtletní aj slohy a písemky z matiky, tak nevím. Ale přemýšlela jsem, že jsi docela znalec přemyslovského období. Aspoň když to srovnám se sebou. :-) Vím víc o našich keltských předcích než o Boleslavovi. Já zamrzla u Ludmily a Václava.
Za těch deset let, co píšu, jsem si vždycky myslela, že si prostě napíšu, co se mi líbí, a lidem se to taky bude líbit. Už u Nemetonburku jsem ale zjisitila, že čtenáři jsou konzervativní. Ta trilogie je totiž psaná pokaždé jinak. Každý díl je trošku jiný. Jednička spíš pohádkově rytířská, dvojka hodně fantasy mytologická a trojka je historicko mytologická. Hodně lidem to nevadilo, ale dalšímu kvantu lidí ano. A pak jsem taky začala uvažovat, že sice spíš píšu knihy i pro kluky, ale holky a ženy prostě čtou víc. A začala jsem kalkulovat. Takže když jsem nakonec vykoumala Rafaelovu školu, bylo jasné, že bude pro naše pohlaví a na pokračování. Když se někdo začte do jedničky, bude třeba chtít pokračovat.
V Británii se hodně takové ty lepší autorky (co nepíšou jen červenou knihovnu) zaměřují na jejich královny a vymýšlejí děj, až se z nich kouří. Nebavilo by Tě třeba se zaměřit na postavy právě známých královen a kněžen u nás? Sem tam sice u nás něco vyšlo, ale bylo to slabé nejen na počet stran, ale hlavně na příběh. Nevím, co by Ti řekli v nakl., ale za laickou veřejnost musím říct, že by Ti utrhala ruce. :-) Renata

Ještě u toho byl dovětek, že to o tom fašistovi je dobré a byl by to podle toho pěkný komix. Nu, chce-li někdo kreslit takové čuňárny, budiž mu přáno.

K čemu bych se chtěla vyjádřit a co mne zaujalo, je to, že ženy čtou více než muži. Už jsem se s tímhle názorem setkala vícekrát, tudíž bude asi správný, ale já - bůh suď, proč - jsem často konfrontována s čtenáři muži. I tady na blogu je, tuším, více reakcí od mužů než od žen. Takže nevím - psát romány pro holky mohu pouze v případě, že ony holky milují historické bitvy Usmívající se Ale mám to vůbec zkoušet? A jsou čtenáři opravdu tak konzervativní?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 16. ledna 2012 v 18:10 | Reagovat

Jsou přímo strašně konzervativní a s tím nehneme. Bohužel.
Taky jsem se před Vánoci, když jsem už začala vážně makat na Kaziině příběhu, ptala dospělých, proč mají rádi historickou beletrii - vždy jsem si všimla, že se česká historická dostává do žebříčků prodejnosti.
Prý je oblíbená, protože si po přečtení připadají o něco chytřejší a vzdělanější v našich dějinách. :-)

2 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 16. ledna 2012 v 20:07 | Reagovat

České dějiny! Toť něco, co vytvořili Alois Jirásek a Ludmila Vaňková!!! Myslím, že by to pro nás mohla být výzva, Renato! Jinak díky moc za všechny náměty a odpovědi. Jak už jsem psala, dost se plácám a tohle mi třeba - aspoň doufám - pomůže najít nový směr.

3 Wolf Wolf | 16. ledna 2012 v 20:15 | Reagovat

České dějiny jsou něco, na co bychom měli být hrdí a co by nám mělo být inspirací pro naše výkony. Zejména naše tradice: Defenestrace xD.

Nejdůležitější je, aby si lidé uvědomili, jak dlouhé dějiny máme. Dokonce i to, jak daleko sahají a jaký vliv jsme měli na dění v Evropě.

Co takhle napsat něco hrdinského o Sámovi? Zároveň v tom popřít tvrzení, že byl ze Sýrie, jak si někdo dovolil tvrdit :-D.

4 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 16. ledna 2012 v 20:18 | Reagovat

Tak jo. Já si beru ty pohanské, druidské. :-)
My obě máme výhodu, že nepracujeme v oboru historie, protože by nás pak vyhodili z práce. :-) Můžeme se rozmáchnout, a psát to, co si odborník nemůže dovolit, ačkoli o tom ví.

5 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 16. ledna 2012 v 21:06 | Reagovat

Ještě mě napadlo k těm bitvám - v Kaziině příběhu bude jedna strašná válka. A přitom příběh bude vyprávět přímo Kazi. :-) Z bitev bych si hlavu nedělala.

6 Wolf Wolf | 16. ledna 2012 v 21:57 | Reagovat

Teda dívčí válku moc nemusím.

To holky přehnaly :-D. Kdyby mi tak radši upekly divočáka. Dopadli jak si zasloužili :-P, chlapi jim nic tak hrozného nedělali.

Přeci jen je bitva ženy a muže značně nevyrovnaná v neprospěch ženy co se fyzické síly týče xD.

7 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 16. ledna 2012 v 22:58 | Reagovat

[3]: Obávám se, Wolfe, že to ses trefil přímo doprostřed - na Renatu už je to pozdě a na mě zase příliš brzy... I když kdoví...
A co se týká Sýrie, myslela jsem, že to byl francký kupec, takže asi Němčour, ne?

8 Renata Štulcová Renata Štulcová | 17. ledna 2012 v 15:38 | Reagovat

[6]: Omyl :-) žádná dívčí válka tam nebude. To, co tam bude, by málokoho napadlo, ale pak budou všichni říkat: no jo vlastně... :-)
Proto obsah úzkostlivě už léta tajím, protože když přijdu  na takovou věc, mohl by mi ji někdo lehce sebrat. Mnoho lidí píše, ale originální nápady má málokdo. :-)

9 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 17. ledna 2012 v 20:11 | Reagovat

Jsem na to velmi zvědavá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama