Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

PODĚKOVÁNÍ a PŘÁNÍ TOHO NEJLEPŠÍHO o VÁNOCÍCH i v NOVÉM ROCE

20. prosince 2011 v 19:45 |  Události
S jistým zpožděním děkuji všem, kteří se zúčastnili křtu mé nové knihy INVISIBLE! Především oběma jejím skvělým kmotrám - paní admirálové Buchananové a paní kapitánové Middletonové. Paní admirálová pronesla na uvítanou nové knihy velmi pěknou řeč, jejíž znění přikládám na nasledujících řádcích.

Naše žhavá novinko Zuzany Koubkové.

Jsi na světě teprve několik dnů, ale již jsi hlavní m předmětem zájmu mezi naší společností a nadšenými čtenáři.
Očekávali jsme tvoje narození s napětím.
A je to pro nás pro všechny velký zážitek, že jsi konečně mezi námi.
Dnes při svém křtu ti chceme srdečně pogratulovat k tvé znamenité, tvořivé autorce, s níž se již dlouho známe a máme ji rádi.

Milá Invisible, brzy se i z nás stanou důvěrní přátelé.
Spolu s tvou autorkou budeme sledovat tvůj vývoj a růst, a budeme se těšit
z každého tvého pokroku a podle svých sil přispívat k tvému zdaru.
Péče o tebe je také jednou z povinností kmotrů, kterými jsme se dnes paní Midlettonová a já, paní Buchananová, pro tebe stali.

Nejdříve se budeš učit poznávat tváře míhající se kolem prodejních pultů, ale po nějaké době na tebe bude čekat nepoznaný širý svět; Svět velkých i malých knihoven, polic, poliček a nočních stolků. Staneš se jeho součástí a budeš moci spoluutvářet čtenářův rozhled. —
O budoucnosti víme jen jedno: že přijde.
Ale nevíme, co nám přinese.

Tobě INVISIBLE, přejeme krátký pobyt na prodejních pultech, rychlou cestu k novým čtenářům a především málo prachu na Tvém obalu.
Čtenářům pak přejeme mnoho krásných a pohodových zážitků při Tvém čtení.
A v neposlední řadě přejeme Tvojí autorce nepřeberné množství nápadů a neutuchající fantazii při dalším psaní.

Nyní připijme na tvé zdraví, na zdraví tvé autorky a zdraví nás všech přítomných.

Pro ty, kteří se křtu zúčastnit nemohli, přikládám také odkaz na fotky z této povedené akcičky:

A do třetice všeho dobrého. Malá ukázka z rozepsaného pokračování, které teď pravda poněkud uvízlo na mrtvém bodě, ale snad se v novém roce opět pohne kupředu. Máte ji ode mne letos namísto tradiční vánoční povídky Usmívající se

Z protější strany nádvoří se ozýval křik a řinčení oceli. Bylo zřejmé, že Thickening a jeho lidé jsou odhaleni a Francouzi na ně zaútočili. McKinleyho vojáci se po nich sice stále pokoušeli pálit z mušket Brown Bess, kterými byli ozbrojeni, ale v oblacích dýmu, jež se na nádvoří kvůli střelbě převalovala, to bylo víceméně zbytečné.
"Na tři," zahučel Chairman a přikrčil se.
"Všichni svatý na nebesích," mumlal katolík Hogan, "stůjte při mně."
"Tři!" zařval Thomas a vyskočil.
Kličkovali s Hoganem přes nádvoří, vyhýbali se kulím z francouzských zbraní, hnali se k ... "Hoďte to tam!" řval Thomas na Hogana.
"Taková věc se nehází. Taková věc se musí s láskou položit," oponoval mu Rorry. Popadl soudek, v němž byl střelný prach, a vskutku láskyplně ho uložil. Pak s klubkem lana, které propouštěl mezi prsty, vyrazil na zpáteční cestu.
Chairman běžel vedle něj. Vojáci a námořníci, ukrytí spolu s McKinleym ve stájích, se je pokoušeli krýt. Výstřely z Brown Bessies práskaly vzduchem. Ze zámečku jim odpovídaly francouzské ručnice. Kdesi stranou vlastních obytných budov se Dick Thickening a jeho lidé šermovali s protivníky.
Tom s Hoganem už byli sotva tři yardy od stájí, když se Ir znenadání zapotácel. Zápalná šňůra mu vypadla z rukou. Rorry Hogan udělal poslední vratký krok, a pak se zhroutil na nos do prachu. Na zádech červeného kabátu, který v rozporu se svým přesvědčením nosil, mu vykvetla o poznání temnější červená skvrna.
Thomas skočil za jeho mrtvé tělo. Horečnatě šátral po šňůře, až ji našel, ale byla beznadějně zamotaná. Tom se zhluboka nadechl, a pak sáhl po křesadlu. Zachvěla se jiskřička. Plamínek se dotkl lana. Chairman zadoufal, že irský atentátník věděl, co dělá.
Věděl!
"Robe! Robe!" řval Thomas. "Úúúústup!!!"
Poručík McKinley viděl, jak se šňůra vzňala i jakou rychlostí hoří. "Úúúústup!" zavelel a, aniž čekal, zda se Thomas dostane ve zdraví z nádvoří, hnal svoje muže pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama