Proč?
Proč jsem se rozhodla založit blog?
Protože mi bylo řečeno, že autor bez vlastních stránek nežije.
Kdo jsem?
Pevně doufám, že žijící autor, rozumějte autor děl literárních, tedy spisovatel.
Co si ode mne můžete přečíst?
Momentálně následující romány:
Román o českém středověkém velmoži panu Záviši z Falkenštejna. V nakladatelství Knižní Klub vyšel už dvakrát. Odkaz je na druhé vydání.
Zemský patron svatý Václav je osobností, kterou známe všichni. Co o ní ale doopravdy víme? Pohrála jsem si s legendami, kronikářskými záznamy i nejnovějšími výsledky archeologického a historického bádání a stvořila... Nu, co jsem stvořila, posoudíte asi nejlépe sami.
Kníže Václav zemřel, ale jeho legenda a jeho dílo žily dál. Paradoxně tím, kdo je rozvíjel, byl Václavův vrah Boleslav.
Můj další literární počin. Podrobnosti o knize, jejím křtu, filmový trailer a ukáky z knihy si můžete prohlédnout dále na blogu.
Pokusy o historické detektivky vydané nakladatelstvím MOBA.
Co ještě sleduji tímhle blogem?
To ještě tak úplně nevím. Ale snad na to, třeba i ve spolupráci s vámi, čtenáři (pokud sem tedy nějací zavítají), přijdu Usmívající se

Listopad 2011

KŘEST

23. listopadu 2011 v 10:00 Události
Drazí přátelé a přiznivci mého díla literárního (jste-li jací Usmívající se)!!!
6.12. 2011 v 16.00 se na Václavském nám. v paláci knih NeoLuxor koná KŘEST mé nejnovější knihy INVISIBLE. Krátký filmový trailer zde: http://www.youtube.com/user/bylohovno?feature=mhee#p/a/u/1/XkDiSiggG-U
A pokud toho ještě nemáte dost, tak ukázka z díla:

"Vzdálená dělostřelba," hlásil Dickovi poručík Chairman.
"Všiml jsem si," odtušil Dick.
"Dalekohled, pane?" nabízel mu Chairman.
"To není blíž než deset mil," poznamenal kapitán. "Na takovou vzdálenost uvidím... víte co."
"Vím, pane," ujišťoval horlivě Chairman.
"Kapitán Martin nám něco signalizuje," vyhrkl Matthews, který přispěchal za kapitánem.
"Připomeňte mi, pane Matthewsi," obrátil se k němu Thickening, "jaké praporky se používají pro signál něco?"
"Kapitán Martin se ptá, zda a jak zareagujeme," zabručel Gerald Flanaghan.
"Nejprve bychom měli zjistit, co se děje," prohlásil kapitán. "Pane Flanaghane," jal se udílet rozkazy, "odsignalizujte na League a Diamond změnu kurzu. Pane Kandinsky, kormidlo dvě čárky po větru. Pane Farrele, všichni muži na svá místa."
"Ano, pane!" zahalekal Farrel.
Camilla Carfaxová v podpalubí slyšela známý hvizd a po něm dusot desítek nohou. Námořníci spěchali na svá místa. Šlachovité paže v umolousaných bílých nebo pruhovaných rukávech, vyhrnutých až nad lokty, se chápaly otěží a přestavovaly plachty. Kandinsky otočil kormidelním kolem a Invisible nabrala nový kurz.
Na League a Diamond provedli to samé. Čerstvý vítr jim nadouval plachty, takže se hnaly po hladině jako tři šípy. Přesto trvalo ještě dobrých dvacet minut, než něco konečně spatřili. V dálce před nimi se bělaly plachty a zvedala oblaka dýmu. Hřměla dělostřelba a práskaly výstřely z ručních zbraní.
"Pane Farrele," vyzval Dick bocmana, "zpomalíme."
Farrel poručil stáhnout brámovky, takže dál pluli hnáni menším množstvím plachet. Na League a na Diamond se zachovali podle jejich příkladu. Tři válečné šalupy se přibližovaly k místu ozbrojeného střetnutí. Naneštěstí stále nevěděli, kdo s kým se vlastně střetl. Teprve po dalších dvaceti minutách rozeznali shluk pěti obchodních lodí, podle habitu nepochybně anglických, tři francouzské a dvě španělské korvety, které se navzájem zuřivě ostřelovaly.
"Rozumíte tomu, pane?" dotazoval se s očima navrch hlavy Chairman.
"Rozumím," přikývl kapitán. "A vy byste měl taky, poručíku, jestli jste muž na svém místě."
Důstojník se do krvava zarděl, čímž mimo jiné prokázal, že pro Gaia Julia Ceasara by nebyl ten pravý. Zato Matthews sice poněkud zadrhle, ale přece jen prohlásil: "Jsou to ukořistěné anglické lodě. Žabácké korvety je doprovázely do Francie, když na ně zaútočili ti Španělé. Ale proč to udělali," Matthews se zarazil, jak se pokoušel nalézt odpověď na otázku, proč dva španělské válečné koráby zaútočily na tři lodě stejné třídy, "to opravdu nevím."
"Protože jsou to Španělé," objasnil mu Thickening. "Odvahy mají na rozdávání, zato střízlivý odhad situace jim chybí."
Jako na dotvrzení jeho slov se jedna, už ostatně dosti rozstřílená, španělská korveta naklonila na bok. Polámané stěžně s potrhanými plachtami klesly na hladinu, dírami v trupu proudila do lodě voda. Muži, kteří byli dosud na palubě, skákali v šíleném spěchu do moře, chytali se trosek nebo se sápali do přeplněných záchranných člunů. Tam se zřejmě báli překocení, protože začali bít své nešťastné druhy vesly po rukou. Matthews se trhaně nadechl a i Chairman vypadal znechuceně a šokovaně. "Pane," ptal se třaslavě, "zasáhneme?"
"Přece nebudeme pomáhat Španělům," nakrčil pihovatý nos Flanaghan.
"Už od předloňska jsou to naši spojenci," upozornil jej Thickening. "A ty zajaté koráby jsou koneckonců anglické."
"Mohli bychom počkat až si to žabáci se Španěly vyřídí...," nadhodil Flanaghan.
"Ono už vcelku není, na co čekat," ukázal mu Dick na ohnivé jazýčky, které vyrazily z druhé španělské korvety.
"Pane Matthewsi," vyzval kadeta, "i když vím, že vlajková signalizace není vaší silnou stránkou, zkuste na League a na Diamond odsignalizovat: seřadit do řadového tvaru!"

Invisible

17. listopadu 2011 v 20:47 Knihy
Nuže, vydání další knihy z mého pera se blíží. Tentokrát se jedná o knížku s názvem Invsible, jejíž děj se odehrává v létech 1794 a 1795 v Británii, na Madeiře a na Kanárských ostrovech, ale především NA MOŘI!!! V tomto případě jsem totiž zběhla z českých luhů a hájů, jakož od našich dějin vůbec, a stvořila rozmarný dobrodružný příběh o velké lásce a velké intrice. Chcete-li se pokochat filmovým trailerem tohoto literárního díla, pak zde: http://www.youtube.com/user/bylohovno?feature=mhee#p/a/u/0/LbXYNe_LkPo